Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Eksperyment lotniczy
Około 1910 roku miał miejsce na górce pomiędzy Mrozowem a Wojnowicami eksperyment lotniczy. Inżynier z Wrocławia, Schrader, który prowadził eksperymenty z "aparatami latającymi", przeleciał w linii prostej 50 m na swojej maszynie. Nie mamy informacji, czy próbę tę ponowiono i z jakim rezultatem.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 10 września 2018
OSP Głoska ze sztandarem
W sobotę 8 września w Głosce Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn uroczyście przekazał ufundowany przez Gminę sztandar strażakom OSP Głoska.
O godz. 14.00 odprawiono mszę świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Głosce i poświęcono sztandar. Następnie na placu przy remizie OSP nastąpiło uroczyste nadanie sztandaru i wręczenie odznaczeń.
W wydarzeniu wzięły udział zastępy strażaków z OSP w Lutyni, Miękini i Gałowie, przedstawiciele służb mundurowych i lokalni samorządowcy.
Ochotnicza Straż Pożarna w Głosce jest najmniejszą z formacji strażackich działających na terenie gminy Miękinia. Liczy 20 członków, w tym 15 w ramach jednostki operacyjno-technicznej, stanowiąc ważne wsparcie dla działań ratowniczych na terenie gminy, a dla mieszkańców Głoski i okolic jest najważniejszym ośrodkiem, wokół którego koncentruje się społeczne życie lokalnej społeczności. OSP Głoska jest bowiem organizatorem licznych akcji sportowych, kulturalnych, w tym. m.in. festynów, pikników i animatorem wolnego czasu dzieci i młodzieży. OSP Głoska posiada również duży potencjał ratowniczy i pomimo stosunkowo niewielkiej liczby członków aktywnie włącza się w akcje ratowniczo-gaśnicze. Tylko w ubiegłych roku na swoim koncie OSP Głoska odnotowała udział w ponad 50 zdarzeniach, w tym wypadkach drogowych, a w tym roku było ich już ponad 25.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online