Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mrozowska Górka
Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 6 maja 2020
„ODRA 2020”

W niedzielę 3 maja Strażnicy Gminni z Miękini brali udział w cyklicznej akcji organizowanej przez KPP w Środzie Ślaskiej - „ODRA 2020”.
Działania miały na celu zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa leśnego i łowieckiego. Szczególnym rejonem występowania tego typu zagrożeń na terenie naszej gminy jest linia brzegowa rzeki Odra i jej dorzeczy, która jest otoczona terenami leśnymi. Podejmowane działania miały na celu zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa leśnego, łowieckiego i przyrodniczego, a także zwalczanie negatywnych zachowań osób przebywających w tych miejscach takich, jak rozpalanie ognisk czy poruszanie się po lesie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Akcja była prowadzona wspólnie przez 18 funkcjonariuszy różnych służb - Policji, Straży Gminnej w Miękini, Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej. W efekcie zostało nałożonych 14 mandatów i 4 pouczenia, wylegitymowano 54 osoby, skontrolowano 7 pojazdów.
Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online