Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Lubiatowskie Górki
Lubiatowskie górki to wąskie pasmo piaszczystych górek długości 8,6 km i szerokości 250 – 700 m przecinające równinę Doliny Odry na dwie części nadodrzańskie pola uprawne 104 m npm i torfowiska „Zielone Łąki” 102 m npm. Pasmo to ciągnie się od Owieczek przez Lubiatów do miejscowości Lisiny na terenie gminy Środa Śląska. Nazwa pasma pochodzi od miejscowości Lubiatów, który leży w centralnej części pasma górek, przy najwyższych wzniesieniach. Najwyższe wzniesienie to: Piaskowa Górka 115 m npm, Wielka Sowa 115,4 m npm., Kobylnicka (Bystra) Górka 113 m npm, Łużycka Górka 112,5 m npm. Górki porastają głównie lasy sosnowe. Są to dość młode monokultury sosnowe. Na stokach i u podnóża wzniesień rosną rzadkie i chronione rośliny m.in. lilie złotogłów, pajęcznice liliowate, kosaćce syberyjskie i paprotki zwyczajne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 15 kwietnia 2021
ODBIÓR ODPADÓW BIO W 2021 r.

Odbiór frakcji odpadów biodegradowalnych odbywa się w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Przypominamy, że odbiór odpadów biodegradowalnych sprzed posesji w 2021 r. odbywa się od miesiąca kwietnia do miesiąca grudnia 2021 r.
W 2021 roku nie ma konieczności zgłaszania chęci udziału w zbiórce odpadów BIO. Odpady odbierane są ze wszystkich nieruchomości objętych gminnym systemem zbiórki odpadów, zgodnie z harmonogramem z wyłączeniem nieruchomości, których właściciele korzystają z ulgi na kompostowanie danych odpadów.
Zbiórka odpadów BIO odbywa się w formie workowej o pojemności 120 litrów, koloru brązowego. Właściciel nieruchomości zobowiązany jest do zakupu odpowiednich worków we własnym zakresie. Odpady wystawione luzem przed posesję nie zostaną odebrane. Nie ma limitu jednorazowego odbioru opadów z terenu nieruchomości.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online