Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 maja 2018
Nowe szkoły już wkrótce
Nowy rok szkolny Gmina Miękinia przywita z dwiema nowymi szkołami.
Trwają prace odbiorowe szkoły podstawowej w Lutyni, powstającej w ramach jednego z największych kompleksów przedszkolno-szkolnych na Dolnym Śląsku. Wokół budynku praktycznie w pełni zagospodarowano już teren, a wewnątrz budynku trwają prace, które nazwać można kosmetycznymi.
Pierwszy dzwonek zabrzmi tutaj 3 września, najprawdopodobniej w ramach ogólnopolskiego otwarcia roku szkolnego, zapowiedzianego podczas kwietniowej wizyty Minister Edukacji Narodowej w Lutyni.
Budowa szkoły podstawowej w Lutyni została wsparta środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości prawie 4,4 mln zł. Obiekt zapewni nowoczesne warunki do zdobywania wiedzy przez 400 uczniów.
Nowy rok szkolny zainauguruje również rozbudowana szkoła w Pisarzowicach, gdzie powstaje nowy budynek z 10-salami lekcyjnymi, zapleczem sanitarnym, szatniowym i stołówką w sumie dla 240 dzieci. Obecnie w budynku zakończono wykonanie więźby dachowej i montaż stolarki okiennej w znacznej części obiektu. Trwają prace instalacyjne (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i C.O.), a wkrótce rozpocznie się układanie dachówki oraz montaż pozostałej stolarki okiennej.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online