Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Rzeka Odra
Przez obszar gminy przepływa rzeka Odra na odcinku od 269,5 do 288 km jej biegu. Rzeka jest naturalną, północną granicą gminy. Pozostałe rzeki są lewostronnymi dopływami Odry i są to: rzeka Bystrzyca, Strzegomka, Jeziorka, Czarna Struga (Nowy Rów), Brzezinka (Zdrojek) i Karczycki Potok. Pozostałe cieki wodne to w zasadzie rowy melioracyjne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 maja 2018
Nowe szkoły już wkrótce
Nowy rok szkolny Gmina Miękinia przywita z dwiema nowymi szkołami.
Trwają prace odbiorowe szkoły podstawowej w Lutyni, powstającej w ramach jednego z największych kompleksów przedszkolno-szkolnych na Dolnym Śląsku. Wokół budynku praktycznie w pełni zagospodarowano już teren, a wewnątrz budynku trwają prace, które nazwać można kosmetycznymi.
Pierwszy dzwonek zabrzmi tutaj 3 września, najprawdopodobniej w ramach ogólnopolskiego otwarcia roku szkolnego, zapowiedzianego podczas kwietniowej wizyty Minister Edukacji Narodowej w Lutyni.
Budowa szkoły podstawowej w Lutyni została wsparta środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości prawie 4,4 mln zł. Obiekt zapewni nowoczesne warunki do zdobywania wiedzy przez 400 uczniów.
Nowy rok szkolny zainauguruje również rozbudowana szkoła w Pisarzowicach, gdzie powstaje nowy budynek z 10-salami lekcyjnymi, zapleczem sanitarnym, szatniowym i stołówką w sumie dla 240 dzieci. Obecnie w budynku zakończono wykonanie więźby dachowej i montaż stolarki okiennej w znacznej części obiektu. Trwają prace instalacyjne (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i C.O.), a wkrótce rozpocznie się układanie dachówki oraz montaż pozostałej stolarki okiennej.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online