Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Muzeum bitwy lutyńskiej
Wnętrza muzeum bitwy lutyńskiej zostały urządzone tak, by ekspozycja była czytelna i pełniła funkcje dydaktyczne. W naj­większej sali umieszczono makietę bitwy pod Lutynią, wykonaną przez wrocławską firmę Kunze i Brinke. W mniejszych salach ­umieszczono kopie dokumentów, oręż i umundurowania z epoki, prezentowane na woskowych figurach żołnierzy. Urządzono także bibliotekę i czytelnię. Z okazji otwarcia muzeum Towarzystwo wydało 12 kart pocztowych z motywami bitwy. Przed 1945 rokiem diorama została wywieziona do Niemiec, obecnie znajduje się w Bawarskim Muzeum Armii na zamku w Ingolstadt.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 27 listopada 2017
Nowe rozkłady jazdy autobusów - korekta terminu
W nawiązaniu do zamieszczonej w dniu 10 listopada 2017 r. informacji o wprowadzeniu od dnia 9 grudnia 2017 r. nowych rozkładów jazdy autobusów informujemy, że z przyczyn technicznych nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać dopiero od dnia 15 grudnia 2017 r. Dodatkowo informujemy, że opublikowane na naszej stronie nowe rozkłady jazdy dla linii podmiejskiej 917 i miejskiej 117, dla kursów w dni robocze uległ korekcie. W załączeniu nowy rozkład dla kursów w dni robocze dla linii 917 i 117.
Pozostałe rozkłady pozostają bez zmian.
Pliki do pobrania:


Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online