Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Król pruski Fryderyk Wielki
W czasie wojen śląskich król pruski Fryderyk Wielki dwukrotnie zatrzymał się w Gałowie, w 1754 i w 1787 roku, gdzie obserwował manewry pruskiej armii. W grudniu 1757 roku, przed bitwą pod Lutynią, pomiędzy Gałowem a Małym Gałowem, stacjonowały wojska austriackie. Historia Gałowa związana jest z rodami von Seidlitzów i von Roederów, których herby rycerskie widnieją na elewacji pałacu i na dawnym spichlerzu. W obrębie murów otaczających kościół, wydzielono miejsce na małą nekropolię rodu Roederów, których granitowe płyty nagrobne zachowały się do dnia dzisiejszego.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 27 listopada 2017
Nowe rozkłady jazdy autobusów - korekta terminu
W nawiązaniu do zamieszczonej w dniu 10 listopada 2017 r. informacji o wprowadzeniu od dnia 9 grudnia 2017 r. nowych rozkładów jazdy autobusów informujemy, że z przyczyn technicznych nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać dopiero od dnia 15 grudnia 2017 r. Dodatkowo informujemy, że opublikowane na naszej stronie nowe rozkłady jazdy dla linii podmiejskiej 917 i miejskiej 117, dla kursów w dni robocze uległ korekcie. W załączeniu nowy rozkład dla kursów w dni robocze dla linii 917 i 117.
Pozostałe rozkłady pozostają bez zmian.
Pliki do pobrania:


Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online