Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przedwojenny podział administracyjny
Przedwojenny podział administracyjny był zupełnie inny i każda miejscowość stanowiła odrębną gminę. W nowym podziale powiatu powstało 7 gmin, z których Mrozów, Lutynia i Przedmoście obejmowały obszar współczesnej gminy Miękinia. W 1955 r. w wyniku likwidacji siedziby gminy w Przedmościu oraz podziału jej obszaru na dwie jednostki administracyjne powstała gmina Miękinia. W roku 1959 dołączono do niej gminę Księginice, w 1963 r. gminę Mrozów i w 1973 r. okrojoną gminę Lutynia tworząc w ten sposób dzisiejsze jej granice.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 7 marca 2018
Mieszkańcy gminy Miękinia wysoko w Plebiscycie Expressu-Miejskiego
6 marca w Wojnowicach odbyła się uroczysta Gala kończąca Plebiscyt Czytelników Expressu-Miejskiego. W Gali wziął udział Jan Marian Grzegorczyn - wójt gminy Miękinia.
Wysokie miejsce w Plebiscycie zajęli młodzi mieszkańcy gminy. W kategorii Sportowiec Roku 2017 miejsce II zajął Damian Mazurek, natomiast miejsce III przypadło Bartoszowi Chwałkowi.
W kategorii Inwestycja Roku 2017 miejsce III zajęła Budowa firmy WAGO we Wróblowicach.
Z tej okazji Jan Marian Grzegorczyn wręczył laureatom nagrody pieniężne oraz rzeczowe.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online