Aktualności - Miękinia wśród najak - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Miękinia wśród najaktywniejszych gmin w rankingu Czyste Powietrze

6 lipca 2022
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował pierwszy roczny ranking gmin udzielających wsparcia w realizacji programu „Czyste Powietrze”.
Do współpracy w ramach programu przystąpiło ponad 2000 gmin, co stanowi ok. 83% wszystkich samorządów w Polsce. 1 lipca 2022 r. NFOŚiGW opublikował ranking 625 najaktywniejszych. Wśrod nich na 571 miejscu znalazła się Gmina Miękinia. Wiąże się to z otrzymaniem dodatkowych środków w wysokości 25 600 zł do wykorzystania na skuteczne działania w walce ze smogiem i promocję programu „Czyste Powietrze”.

W ramach działalności Punktu Konsultacyjnego od 1 maja 2021 r. Gmina Miękinia przesłała do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 134 wnioski o dofinansowanie i 73 wnioski o płatność w programie Czyste Powietrze. Oznacza to, że ponad 65% wniosków składanych z terenu gminy odbywa się za pośrednictwem Punktu Konsultacyjnego.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli budynków jednorodzinnych i obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych.

Liczba odwiedzin: 494

Stopka

Płatności online
Zamknij