Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przedwojenny podział administracyjny
Przedwojenny podział administracyjny był zupełnie inny i każda miejscowość stanowiła odrębną gminę. W nowym podziale powiatu powstało 7 gmin, z których Mrozów, Lutynia i Przedmoście obejmowały obszar współczesnej gminy Miękinia. W 1955 r. w wyniku likwidacji siedziby gminy w Przedmościu oraz podziału jej obszaru na dwie jednostki administracyjne powstała gmina Miękinia. W roku 1959 dołączono do niej gminę Księginice, w 1963 r. gminę Mrozów i w 1973 r. okrojoną gminę Lutynia tworząc w ten sposób dzisiejsze jej granice.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 26 listopada 2021
Kontrola RIO zakończona

W okresie 10.09-05.11.2021 r. Regionalna Izba Obrachunkowa przeprowadziła kompleksową kontrolę gospodarki finansowej Gminy Miękinia.
Zbadano cały zakres prowadzonych przez Gminę zadań zarówno w aspekcie finansowym, jak i rzeczowym m.in. prowadzenie inwestycji, przetargi publiczne, sprzedaż mienia.

W otrzymanym protokole pokontrolnym wskazano jedną uwagę, tj. konieczność zatrudnienia audytora wewnątrz jednostki. Dotychczas zadania audytowe prowadzone były w formie umowy zlecenia. W pozostałym zakresie RIO nie miało uwag.

Warto nadmienić, iż w protokole RIO pozytywnie oceniło gotowość do współpracy z kontrolującymi pracowników Urzędu, którzy przygotowywali materiały do kontroli i udzielali niezbędnych wyjaśnień.

Wyniki kontroli potwierdzają rzetelność i zgodność realizowanych przez Gminę zadań z obowiązującymi przepisami prawa.

Wystąpienie pokontrolneInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online