Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 7 maja 2018
Konkurs pn. "PRZEMOC - złodziej życia!"

W ramach projektu pn. "Porozmawiajmy o przemocy" Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini ogłasza konkurs pn. "PRZEMOC - złodziej życia!".
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież od 11 do 17 roku życia z terenu gminy. Tematem pracy jest przemoc, jej rodzaje i formy, a zadaniem uczestników będzie przedstawienie zjawiska przemocy za pomocą wyreżyserowania filmu lub spotu.
Więcej szczegółów można uzyskać po zapoznaniu się z poniższym Regulaminem oraz u Pani Aleksandry Kutkiewicz - Długosz w siedzibie GOPS w Miękini pok. 108 lub pod nr tel. 71/736 08 60.
Zapraszamy i czekamy na Wasze zgłoszenia!
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online