Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Lubiatowskie Górki
Lubiatowskie górki to wąskie pasmo piaszczystych górek długości 8,6 km i szerokości 250 – 700 m przecinające równinę Doliny Odry na dwie części nadodrzańskie pola uprawne 104 m npm i torfowiska „Zielone Łąki” 102 m npm. Pasmo to ciągnie się od Owieczek przez Lubiatów do miejscowości Lisiny na terenie gminy Środa Śląska. Nazwa pasma pochodzi od miejscowości Lubiatów, który leży w centralnej części pasma górek, przy najwyższych wzniesieniach. Najwyższe wzniesienie to: Piaskowa Górka 115 m npm, Wielka Sowa 115,4 m npm., Kobylnicka (Bystra) Górka 113 m npm, Łużycka Górka 112,5 m npm. Górki porastają głównie lasy sosnowe. Są to dość młode monokultury sosnowe. Na stokach i u podnóża wzniesień rosną rzadkie i chronione rośliny m.in. lilie złotogłów, pajęcznice liliowate, kosaćce syberyjskie i paprotki zwyczajne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 21 marca 2018
W sobotę 17 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Lutynia. W zebraniu wzięli udział Wójt Gminy Miękinia p. Jan Marian Grzegorczyn oraz Skarbnik Gminy p. Czesław Osiecki.
więcej


Data dodania: 16 marca 2018
14 kwietnia ruszamy w kolejną podróż o nazwie Bike Maraton. To będzie już osiemnasty sezon, a w planach mamy jedenaście edycji. Każda wyjątkowa, a niektóre wyjątkowe bardziej. Tegoroczny finał odbędzie się w Sobótce, Mistrzostwa Polski XCM w Wiśle, a w Szklarskiej Porębie czeka Ultra Bike Maraton i jazda na 100 km. Ale na przystawkę - wiosenne ściganie w Miękini - choć dla niektórych może to być już jedno z dań głównych...
więcej


Data dodania: 16 marca 2018
Z przyjemnością informujemy, że dnia 14.03.2018r. Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu w ramach Poddziałania 8.4.1 – Godzenie życia zawodowego i prywatnego, otrzymał certyfikat beneficjenta projektu ,,Dolnośląskie Żłobki”.
więcej


Data dodania: 15 marca 2018
08.03. 2018 r. Jan Marian Grzegorczyn, Wójt Gminy Miękinia, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Czesława Osieckiego podpisał umowę na budowę kompleksu sportowego w Miękini. Zadanie wykonane zostanie przez firmę DABRO – BAU. Łączna wartość inwestycji wyniesie 1 090 000,00 zł.
więcej


Data dodania: 14 marca 2018
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że Gmina Miękinia uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale AAA a BBB+.
więcej


Data dodania: 7 marca 2018
6 marca w Wojnowicach odbyła się uroczysta Gala kończąca Plebiscyt Czytelników Expressu-Miejskiego. W Gali wziął udział Jan Marian Grzegorczyn - wójt gminy Miękinia.
więcej


Data dodania: 1 marca 2018
Przypominamy, że w każdym miesiącu można skorzystać z bezpłatnego doradztwa Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Doradztwo jest przeznaczone dla osób szukających źródeł dofinansowania dla swoich pomysłów, w tym np. na założenie czy rozwój firmy. Dyżury odbywają się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękinia, a najbliższy będzie mieć miejsce 27.03.2018 r.
więcej


Data dodania: 1 marca 2018
Do września br. doposażone zostaną miejsca rekreacji w nadodrzańskich miejscowościach gminy Miękinia. To efekt pozyskanego dofinansowania w kwocie prawie 200 tys. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
więcej


Data dodania: 27 lutego 2018
Kolejna Ogólnopolska Akcji Sterylizacji już w trakcie!
więcej


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 188 ›››

Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online