Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Legenda o samot­niku - Eremicie
Wśród starszych mieszkańców Białkowa krążyła legenda o samot­niku - Eremicie, zamieszkującym w szałasie pod lasem. Miał to być górnik, który uległ wypadkowi i okaleczeniom, które spowodowa­ły jego odsunięcie się od życia. Pojawienie się samotnika we wsi miało zwiastować nieszczęście, a osoba która pierwsza go zobaczyła, była narażona nawet na nagłą śmierć.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 14 marca 2012
Kompleks edukacyjno - sportowy w Pisarzowicach

Trwają prace przy rozbudowie kompleksu edukacyjno – sportowego w Pisarzowicach. Do końca wakacji kompleks będzie na ukończeniu, a w jego skład wejdzie: szkoła podstawowa, przedszkole, hala sportowa, boisko sportowe poliuretanowe oraz plac zabaw.
Z początkiem marca rozpoczęły się roboty przy budowie boisku, natomiast budowa hali i przedszkola jest już bardzo zaawansowana.

Powstające boisko, o wymiarach 24 na 44 metry, będzie miało sztuczną nawierzchnię tartanową (poliuretanową). Obiekt jest przystosowany do uprawiania wielu dyscyplin sportowych min. siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej. Całość zostanie ogrodzona.

Większość pieniędzy na budowę pochodzi z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki Unii Europejskiej zasilą również budżet przeznaczony na budowę hali sportowej.

W hali wykonano już roboty stanu surowego zamkniętego, zadaszono obiekt, wstawiono ślusarkę okienną i drzwiową, wykonano ocieplenie zewnętrze, instalacje elektryczne wewnętrzne, wodno – kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, tynki i posadzki. Na wrzesień 2012 r. zaplanowano również otwarcie przedszkola publicznego.

Przedszkole w Pisarzowicach zbuduje wrocławska firma PB Maxbud. Koszt budowy – 3 mln 800 tys. Na obudowę obiektu gmina uzyskała o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie wykonania ekologicznej kotłowni gazowej oraz ekologicznej oczyszczalni ścieków.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online