Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Diabelska Góra
Na południe od Miękini znajduje się Diabelska Góra (164 m n.p.m.). Góra ta wsławiła się złą sławą, ponieważ stała tu szubienicą, na której prawdopodobnie w średniowieczu tracono skazańców ze Środy Śląskiej. Ze wzgórza rozciąga się widok na Dolinę Odry i Wzgórza Trzebnickie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 19 lutego 2018
Kolejne 9 mln zł na budowę dróg

16 lutego br. Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Miękinia Czesława Osieckiego, podpisał kolejne umowy na budowę dróg na terenie gminy Miękinia.
Wartość dwóch kontraktów, podpisanych z firmą STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o to 8,7 mln zł. Umowy dotyczą kontynuacji budowy drogi gminnej wraz z oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą do kompleksu Szkolno – Przedszkolnego w Lutyni – etap III oraz budowy drogi gminnej w strefie aktywności gospodarczej Kadłub – Źródła.
Drugie z wymienionych zadań, za kwotę prawie 7 mln zł będzie realizowane przy współfinansowaniu z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej oraz budżetu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łączny koszty uzyskanych dotacji to 5 mln złotych.
Zaplanowana do budowy droga zapewni przede wszystkim właściwe skomunikowanie terenu przeznaczonego pod rozwój gospodarczy. Teren ten został włączony do LSSE- najintensywniej rozwijających się w gminie Miękinia i powiecie średzkim terenów aktywności gospodarczej. Obszar aktywności gospodarczej obsługiwany przez planowaną do budowy drogę obejmuje 204 ha i jest klasyfikowany jako jeden z największych tego typu obszarów w regionie/kraju. Budowana droga łączy się bezpośrednio z drogą krajową nr 94, z drogą powiatową nr 2056 D oraz drogą gminną nr 104 885D. Początek budowy projektowanej drogi gminnej przyjęto w miejscu włączenia do drogi krajowej DK 94 w miejscowości Źródła. Koniec przedmiotowej drogi przyjęto w miejscu włączenia do drogi gminnej nr 104 885D zlokalizowanej w miejscowości Kadłub. W miejscowości Kadłub planowana do budowy droga łączy się poprzez skrzyżowanie typu rondo z drogą powiatową nr 2056 D.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online