Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Eksperyment lotniczy
Około 1910 roku miał miejsce na górce pomiędzy Mrozowem a Wojnowicami eksperyment lotniczy. Inżynier z Wrocławia, Schrader, który prowadził eksperymenty z "aparatami latającymi", przeleciał w linii prostej 50 m na swojej maszynie. Nie mamy informacji, czy próbę tę ponowiono i z jakim rezultatem.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 19 sierpnia 2021
Kolejna inicjatywa dla zdrowia mieszkańców

W sierpniu br. z inicjatywy wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego i wójta Jana Mariana Grzegorczyna podpisano umowę o współpracy dotyczącej projektu "Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego".
Porozumienie zawarte pomiędzy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miękini ma na celu dotarcie do jak największej liczby mieszkańców gminy Miękinia, którzy mogą zostać zakwalifikowani do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego i zachęcenie ich nie tylko do wykonania testu na obecność krwi utajonej, ale także profilaktycznej kolonoskopii.

W programie badań przesiewowych raka jelita grubego mogą wziąć udział:

1) osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,
2) osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,
3) osoby w wieku 25-49 lat ze stwierdzoną mutacją genetyczną.

Zainteresowane osoby zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini, gdzie, po wypełnieniu ankiety uczestnictwa, będzie można pobrać bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Wykonany test należy złożyć w GOPS. Po około 14 dniach w tym samym miejscu na uczestnika czekać będzie gotowy wynik badania.

ZACHĘCAMY DO ZADBANIA O WŁASNE ZDROWIE!!

Osoba do kontaktu: Monika Międzyrzecka- Dyrektor GOPS w Miękini, tel.71 7360850.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online