Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Legenda o samot­niku - Eremicie
Wśród starszych mieszkańców Białkowa krążyła legenda o samot­niku - Eremicie, zamieszkującym w szałasie pod lasem. Miał to być górnik, który uległ wypadkowi i okaleczeniom, które spowodowa­ły jego odsunięcie się od życia. Pojawienie się samotnika we wsi miało zwiastować nieszczęście, a osoba która pierwsza go zobaczyła, była narażona nawet na nagłą śmierć.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 9 lutego 2021
Kaja i Lila – szachistki z Mrozowa
Poznajcie Kaję i Lilę Rządkowskie, które odnoszą sukcesy w szachach, choć mają zaledwie 9 i 7 lat. Na co dzień trenują w Klubie Szachowym Polonia Wrocław.
Na swoim koncie dziewczynki odnotowały już m.in. wicemistrzostwo Niemiec do lat 8 (Kaja), udział w XXXVIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Rybniku, w turnieju Szach Mat Zabrze. Swoje pierwsze szachowe ruchy dziewczynki rozpoczynały w mrozowskim przedszkolu „Sasanka”, gdzie dostrzeżono ich talent.

O wszystkich sukcesach i szachowych potyczkach Kai i Lili przeczytacie na ich facebookowym profilu https://www.facebook.com/Chess-Sisters-KajaLila-104672201612529/.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online