Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mrozowska Górka
Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 20 sierpnia 2021
Już 50 wniosków na "Czyste Powietrze"

Działający od maja Gminny Punkt Konsultacyjny w Miękini pomaga mieszkańcom składać wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prowadzi również szereg działań promujących ekologiczne rozwiązania w gospodarstwach domowych.
11 sierpnia 2021 r. odbyło się spotkanie informacyjne dla wszystkich mieszkańców gminy Miękinia zainteresowanych Programem Priorytetowym „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi założeniami programu i rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie. Pytania dotyczyły głównie zasad dofinansowania w przypadku posiadania kominka, terminów na realizację zadania, możliwości skorzystania z dotacji na fotowoltaikę.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z dotacji oferowanych przez rządowy program Czyste Powietrze zapraszamy do kontaktu z panią Aleksandrą Markiewicz pod nr tel. 71 314 34 57. Dotychczas, dzięki jej wsparciu, złożono już 50 wniosków mieszkańców o przyznanie dotacji na łączną kwotę 385 500 zł.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online