Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mrozowska Górka
Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 14 czerwca 2018
"Jesteś Rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini informuje, iż rusza kampania społeczna Asystenta Rodziny pt. ,,Jesteś Rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?”.
Bycie rodzicem to bardzo ważna i odpowiedzialna rola, która wymaga wiele samozaparcia i cierpliwości. Od tego w jaki sposób rodzice sprawują swoją funkcję, oraz jakie mają podeście do wychowywania swoich dzieci, zależy ich osobowość, poglądy i wartości, którymi będą kierować się w swoim życiu. To rodzic uczy dziecko ,,co jest dobre, a co złe”, jak można postępować, a jak zachowywać się nie należy. Poprzez swoją postawę w dorosłym życiu – rodzic, staje się dla dziecka wzorem do naśladowania i autorytetem. Od najmłodszych lat dziecko obserwując w domu zachowania i postawy swoich rodziców, relacje itp., kształtuje swoją tożsamość. Angielski filozof – John Locke stwierdził niegdyś, że umysł dziecka jest jak tabula rasa – czysta karta, która poprzez doświadczenia zdobywane w czasie trwania życia, powoli się wypełnia. W dzisiejszym świecie, część rodziców pochłonięta jest realizowaniem się na gruncie zawodowym, spłatą kredytów, urządzaniem mieszkania i realizowaniem się w sferach życia osobistego, co znacząco wpływa na coraz to mniejszy wymiar czasu poświęcany na wychowanie i czas spędzany ze swoimi dziećmi. Dziś czas i uwaga, przeznaczane dawnej dla dzieci, zamieniane są na gadżety typu: telefon, tablet, nowy rower itp. Rodzice pracują coraz więcej, coraz dłużej przebywają poza domem, a wracając do niego, poziom ich zmęczenia nie pozwala na poświęcenie swoim dzieciom wystarczająco dużo uwagi. Brak czasu dla dziecka w konsekwencji skutkuje nie tylko problemami wychowawczymi ale także osłabieniem więzi pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Kampania ,,Jesteś rodzicem! Masz czas dla swojego dziecka?” adresowana jest do rodziców i opiekunów małoletnich dzieci. Ma ona zwrócić uwagę na ilość oraz jakość czasu poświęcanego dzieciom przez rodziców.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online