Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Położony w centrum wsi kościół jest przykładem wiejskiego budownictwa sakralnego
Murowany, jednonawowy, z trójbocznym prezbiterium, oskarpowany, z murowaną wieżą od zachodu. Wzmiankowany w 1335 roku ma w swojej historii kilka faz budowy, czytelnych do dzisiaj. We wnętrzu zachowany późnogotycki rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z XV wieczną rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem oraz zespół całopostaciowych płyt nagrobnych z lat 1540 – 1592. Zachowały się również malowane renesansowe stalle i ławki z początku XVII w. oraz drewniana polichromowana chrzcielnica i piaskowcowe sakramentarium z tego samego okresu. Barokowy ołtarz główny i drewniane malowane tabernakulum pochodzą z końca XVII wieku. Dwa dzwony datowane są na 1497 rok.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 5 kwietnia 2018
"Jestem rodzicem – mam czas dla swojego dziecka"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini informuje, że będzie realizował Kampanię Społeczną pt. ,,Jestem rodzicem – mam czas dla swojego dziecka”.
Kampania adresowana będzie do rodziców i opiekunów małoletnich dzieci. Ma ona zwrócić uwagę na ilość oraz jakość czasu poświęcanego dzieciom przez rodziców i opiekunów.

W dzisiejszym świecie, znaczna część rodziców pochłonięta jest realizowaniem się na gruncie zawodowym, spłatą kredytów, urządzaniem mieszkania i realizowaniem się w sferach życia osobistego, co znacząco wpływa na coraz to mniejszy wymiar czasu poświęcany na wychowanie dzieci.
Dziś czas i uwaga przeznaczane dawnej dla dzieci, zamieniane są na gadżety typu: telefon, tablet, nowy rower itp. Rodzice pracują coraz więcej, coraz dłużej przebywają poza domem, a wracając do niego, często poziom ich zmęczenia nie pozwala na poświęcenie swoim dzieciom wystarczająco dużo uwagi.
Przez cały okres trwania kampanii, na terenie Gminy Miękinia będą dystrybuowane plakaty i ulotki informacyjne, które mają zwrócić uwagę dorosłych na to, jak bardzo dzieci potrzebują ich zainteresowania oraz, że brak czasu poświęcanego dla dzieci w konsekwencji skutkuje nie tylko problemami wychowawczymi, ale także osłabieniem więzi pomiędzy rodzicem, a dzieckiem.
Mamy nadzieję, że zaplanowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kampania zaangażuje rodziców i zachęci ich do aktywnego spędzania czasu z dziećmi i poświęcania im uwagi i zainteresowania.
Dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje opiekuńczo - wychowawcze, w każdy poniedziałek od 7:30 do 15:30 i w piątek od 7:30 do 14:00 dostępny będzie Asystent Rodziny dyżurujący w pok. 101 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miękini.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online