Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Lubiatowskie Górki
Lubiatowskie górki to wąskie pasmo piaszczystych górek długości 8,6 km i szerokości 250 – 700 m przecinające równinę Doliny Odry na dwie części nadodrzańskie pola uprawne 104 m npm i torfowiska „Zielone Łąki” 102 m npm. Pasmo to ciągnie się od Owieczek przez Lubiatów do miejscowości Lisiny na terenie gminy Środa Śląska. Nazwa pasma pochodzi od miejscowości Lubiatów, który leży w centralnej części pasma górek, przy najwyższych wzniesieniach. Najwyższe wzniesienie to: Piaskowa Górka 115 m npm, Wielka Sowa 115,4 m npm., Kobylnicka (Bystra) Górka 113 m npm, Łużycka Górka 112,5 m npm. Górki porastają głównie lasy sosnowe. Są to dość młode monokultury sosnowe. Na stokach i u podnóża wzniesień rosną rzadkie i chronione rośliny m.in. lilie złotogłów, pajęcznice liliowate, kosaćce syberyjskie i paprotki zwyczajne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 4 kwietnia 2018
„Jak opiekować się osobą starszą – aspekt praktyczny”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini przy współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu po raz kolejny zaprasza mieszkańców Gminy Miękinia do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Jak opiekować się osobą starszą w domu- aspekt praktyczny”.
Szkolenie poprowadzi Pani Justyna Kurnicka, pielęgniarka na Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz trener z Ośrodka Kształcenia Doskonalenia Zawodowego "Edukacja”.
Szkolenie odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini w godzinach od 8:30 do 12:45. Osoby chętne do udziału w szkoleniu prosimy o kontakt z pracownikiem tut. Ośrodka, Panią Aleksandrą Kutkiewicz -Długosz osobiście w siedzibie GOPS w Miękini, pok. 108, telefonicznie pod nr tel. 71/ 736 08 60 wew. 30 bądź mailowo: akutkiewicz.gops.miekinia@tlen.pl

Szkolenie jest bezpłatne, zapraszamy!Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online