Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Muzeum bitwy lutyńskiej
Wnętrza muzeum bitwy lutyńskiej zostały urządzone tak, by ekspozycja była czytelna i pełniła funkcje dydaktyczne. W naj­większej sali umieszczono makietę bitwy pod Lutynią, wykonaną przez wrocławską firmę Kunze i Brinke. W mniejszych salach ­umieszczono kopie dokumentów, oręż i umundurowania z epoki, prezentowane na woskowych figurach żołnierzy. Urządzono także bibliotekę i czytelnię. Z okazji otwarcia muzeum Towarzystwo wydało 12 kart pocztowych z motywami bitwy. Przed 1945 rokiem diorama została wywieziona do Niemiec, obecnie znajduje się w Bawarskim Muzeum Armii na zamku w Ingolstadt.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 4 kwietnia 2018
„Jak opiekować się osobą starszą – aspekt praktyczny”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini przy współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu po raz kolejny zaprasza mieszkańców Gminy Miękinia do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Jak opiekować się osobą starszą w domu- aspekt praktyczny”.
Szkolenie poprowadzi Pani Justyna Kurnicka, pielęgniarka na Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz trener z Ośrodka Kształcenia Doskonalenia Zawodowego "Edukacja”.
Szkolenie odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini w godzinach od 8:30 do 12:45. Osoby chętne do udziału w szkoleniu prosimy o kontakt z pracownikiem tut. Ośrodka, Panią Aleksandrą Kutkiewicz -Długosz osobiście w siedzibie GOPS w Miękini, pok. 108, telefonicznie pod nr tel. 71/ 736 08 60 wew. 30 bądź mailowo: akutkiewicz.gops.miekinia@tlen.pl

Szkolenie jest bezpłatne, zapraszamy!Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online