Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przy­wilej piwny
W 1661 roku, na wniosek właściciela wsi, Eliasza Michała Bachsteina, dwór cesarski w Wiedniu nadaje Lenartowicom przy­wilej piwny. Nadawał on wsi wolne prawo warzenia piwa, przygo­towywania słodu, budowy browaru i wyszynku piwa.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności - inwestycje gminne
Jesteś tutaj:  ›› Inwestycje ›› Aktualności - inwestycje gminne
Data dodania: 26 kwietnia 2018
Inwestycyjna wiosna w gminie Miękinia

Kontynuacja już rozpoczętych i kilka nowych inwestycji to plan do realizacji wyznaczony przez Gminę Miękinia na najbliższe kilka miesięcy.
Lutynia i Pisarzowice – nowe miejsca edukacji
Na ukończeniu są prace związane z budową kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni. Teren wokół kompleksu został już w większości zagospodarowany – wykonano parkingi i nasadzenia roślin. W budynku szkoły kładzione są wykładziny, malowane są sale dydaktyczne i korytarze, zamontowano windę. W sali sportowej zakończono prace związane z wykonaniem nawierzchni sportowej, rozpoczęto montaż wyposażenia sportowego.
Znaczny postęp widać także przy rozbudowie szkoły podstawowej w Pisarzowicach. Rozpoczęto montaż więźby dachowej, na parterze trwają roboty tynkarskie i elektryczne.

Termomodernizacja i Park&Ride zgodnie z planem
Nieprzerwanie trwają prace termomodernizacyjne sześciu świetlic wiejskich. Świetlice w nowej odsłonie zobaczymy najpewniej pod koniec wakacji. Duży postęp widać przy stacjach kolejowych w Miękini, Mrozowie, Brzezince Średzkiej, a także w Księginicach, gdzie do końca maja powstaną nowe parkingi zachęcające do przesiadania się z aut do pociągów, którymi znacznie szybciej dotrzemy do stolicy regionu i wielu innych ośrodków.

Drogi – nowe i stare
Z każdym rokiem przybywa mieszkańców gminy, powstają nowe osiedla. Gmina buduje szkoły i nowe miejsca rekreacji. Tym samym potrzeby w zakresie budowy i remontów dróg są stale aktualne, mimo przeznaczania na ten cel co roku znacznych środków z budżetu Gminy Miękinia.
Właśnie rusza przebudowa dróg gminnych zaplanowanych do remontu w 2018 roku. Będą to:
- Przebudowa ulicy Jesionowej i Dębowej w Brzezince Średzkiej;
- Przebudowa dróg gminnych – ul. Pięknej w Gałowie, ul. Polnej w Krępicach i ul. Owocowej w Mrozowie;
- Budowa drogi gminnej (klasy technicznej D) wraz z oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą do kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni – Etap III (tj. ulicy Polnej od ul. Szkolnej do ul. Długiej).
Wśród tegorocznych inwestycji drogowych warto wymienić również praktycznie zakończoną budowę skrzyżowania gminnej drogi na terenach LSSE z drogą krajową nr 94 na wysokości nowobudowanej siedziby firmy Empol Fabryka okien w Źródłach, a także:
- Przebudowa publicznych dróg powiatowych nr 2052D, 2054D i 2057D relacji Brzezinka Średzka- Gosławice-Prężyce-Lenartowice-Księginice;
- Budowa drogi gminnej wraz infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub – Źródła.

Będą kolejne place zabaw
Odnowione miejsca rekreacji, promujące aktywną turystykę na Szlaku Odry powstanie już wkrótce w ośmiu nadzodzańskich miejscowościach gminy Miękinia: w Brzezinie, Czernej, Głosce, Gosławicach, Księginicach, Lenartowicach, Lubiatowie i Prężycach. Obecnie Gmina Miękinia jest na etapie postępowania przetargowego. Trwa weryfikacja ofert.



Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online