Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 sierpnia 2017
II tydzień półkolonii w ZS Lutynia

Wakacje w pełni, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutyni nie tracili ani chwili i w poprzednim tygodniu wyruszyli na drugi turnus półkolonii.
Już w pierwszym dniu czekało ich nie lada wyzwanie – musieli na chwilę oderwać się od przyziemnych obowiązków by zawisnąć na linach i pokonać przeszkody w Parku Linowym na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. Po pełnej trudności trasie zasiedli na trybunach Stadionu Olimpijskiego, by śledzić zmagania sportowców podczas The World Games 2017 i kibicować naszym rodakom podczas meczu footballu amerykańskiego. Wtorek również obfitował w sportowe atrakcje – uczniowie zaopatrzeni w kąpielówki, czepki, ręczniki i klapki zamienili się w prawdziwych pływaków w Średzkim Parku Wodnym. W tym dniu odwiedzili również Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Kolejny dzień półkolonii upłynął lutyńskim uczniom na zwiedzaniu Muzeum Narodowego i uczestnictwie w warsztatach tworzenia lizaków w Słodkim Czary – Mary, gdzie mieli okazję poznać proces powstawania słodkości, samodzielnie je zaprojektować, by potem … zjeść je ze smakiem. To jednak nie był koniec atrakcji podczas tegorocznych półkolonii. W czawartek odwiedził nas czworonożny gość specjalny, który pod czujnym okiem swojej instruktorki bawił się z dziećmi podczas warsztatów z dogoterapii. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na sprawy bardziej poważne i uczniowie pod hasłem „Ja też mogę pomóc!” brali udział w kursie udzielania pierwszej pomocy. W ostatni dzień półkolonii uczniowie weszli tanecznym krokiem dzięki warsztatom prowadzonym przez szkołę tańca 4step Wrocław ucząc się kilku układów tanecznych. Opiekunowie tegorocznych półkolonii letnich – Magdalena Jahn i Zuzanna Zięciak serdecznie dziękują wszystkim uczniom za wspólną zabawę i podróże.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online