Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Rzeka Odra
Przez obszar gminy przepływa rzeka Odra na odcinku od 269,5 do 288 km jej biegu. Rzeka jest naturalną, północną granicą gminy. Pozostałe rzeki są lewostronnymi dopływami Odry i są to: rzeka Bystrzyca, Strzegomka, Jeziorka, Czarna Struga (Nowy Rów), Brzezinka (Zdrojek) i Karczycki Potok. Pozostałe cieki wodne to w zasadzie rowy melioracyjne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 sierpnia 2017
II tydzień półkolonii w ZS Lutynia

Wakacje w pełni, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutyni nie tracili ani chwili i w poprzednim tygodniu wyruszyli na drugi turnus półkolonii.
Już w pierwszym dniu czekało ich nie lada wyzwanie – musieli na chwilę oderwać się od przyziemnych obowiązków by zawisnąć na linach i pokonać przeszkody w Parku Linowym na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. Po pełnej trudności trasie zasiedli na trybunach Stadionu Olimpijskiego, by śledzić zmagania sportowców podczas The World Games 2017 i kibicować naszym rodakom podczas meczu footballu amerykańskiego. Wtorek również obfitował w sportowe atrakcje – uczniowie zaopatrzeni w kąpielówki, czepki, ręczniki i klapki zamienili się w prawdziwych pływaków w Średzkim Parku Wodnym. W tym dniu odwiedzili również Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Kolejny dzień półkolonii upłynął lutyńskim uczniom na zwiedzaniu Muzeum Narodowego i uczestnictwie w warsztatach tworzenia lizaków w Słodkim Czary – Mary, gdzie mieli okazję poznać proces powstawania słodkości, samodzielnie je zaprojektować, by potem … zjeść je ze smakiem. To jednak nie był koniec atrakcji podczas tegorocznych półkolonii. W czawartek odwiedził nas czworonożny gość specjalny, który pod czujnym okiem swojej instruktorki bawił się z dziećmi podczas warsztatów z dogoterapii. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na sprawy bardziej poważne i uczniowie pod hasłem „Ja też mogę pomóc!” brali udział w kursie udzielania pierwszej pomocy. W ostatni dzień półkolonii uczniowie weszli tanecznym krokiem dzięki warsztatom prowadzonym przez szkołę tańca 4step Wrocław ucząc się kilku układów tanecznych. Opiekunowie tegorocznych półkolonii letnich – Magdalena Jahn i Zuzanna Zięciak serdecznie dziękują wszystkim uczniom za wspólną zabawę i podróże.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online