Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Położony w centrum wsi kościół jest przykładem wiejskiego budownictwa sakralnego
Murowany, jednonawowy, z trójbocznym prezbiterium, oskarpowany, z murowaną wieżą od zachodu. Wzmiankowany w 1335 roku ma w swojej historii kilka faz budowy, czytelnych do dzisiaj. We wnętrzu zachowany późnogotycki rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z XV wieczną rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem oraz zespół całopostaciowych płyt nagrobnych z lat 1540 – 1592. Zachowały się również malowane renesansowe stalle i ławki z początku XVII w. oraz drewniana polichromowana chrzcielnica i piaskowcowe sakramentarium z tego samego okresu. Barokowy ołtarz główny i drewniane malowane tabernakulum pochodzą z końca XVII wieku. Dwa dzwony datowane są na 1497 rok.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 sierpnia 2017
II tydzień półkolonii w ZS Lutynia

Wakacje w pełni, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutyni nie tracili ani chwili i w poprzednim tygodniu wyruszyli na drugi turnus półkolonii.
Już w pierwszym dniu czekało ich nie lada wyzwanie – musieli na chwilę oderwać się od przyziemnych obowiązków by zawisnąć na linach i pokonać przeszkody w Parku Linowym na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. Po pełnej trudności trasie zasiedli na trybunach Stadionu Olimpijskiego, by śledzić zmagania sportowców podczas The World Games 2017 i kibicować naszym rodakom podczas meczu footballu amerykańskiego. Wtorek również obfitował w sportowe atrakcje – uczniowie zaopatrzeni w kąpielówki, czepki, ręczniki i klapki zamienili się w prawdziwych pływaków w Średzkim Parku Wodnym. W tym dniu odwiedzili również Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Kolejny dzień półkolonii upłynął lutyńskim uczniom na zwiedzaniu Muzeum Narodowego i uczestnictwie w warsztatach tworzenia lizaków w Słodkim Czary – Mary, gdzie mieli okazję poznać proces powstawania słodkości, samodzielnie je zaprojektować, by potem … zjeść je ze smakiem. To jednak nie był koniec atrakcji podczas tegorocznych półkolonii. W czawartek odwiedził nas czworonożny gość specjalny, który pod czujnym okiem swojej instruktorki bawił się z dziećmi podczas warsztatów z dogoterapii. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na sprawy bardziej poważne i uczniowie pod hasłem „Ja też mogę pomóc!” brali udział w kursie udzielania pierwszej pomocy. W ostatni dzień półkolonii uczniowie weszli tanecznym krokiem dzięki warsztatom prowadzonym przez szkołę tańca 4step Wrocław ucząc się kilku układów tanecznych. Opiekunowie tegorocznych półkolonii letnich – Magdalena Jahn i Zuzanna Zięciak serdecznie dziękują wszystkim uczniom za wspólną zabawę i podróże.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online