Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Muzeum bitwy lutyńskiej
Wnętrza muzeum bitwy lutyńskiej zostały urządzone tak, by ekspozycja była czytelna i pełniła funkcje dydaktyczne. W naj­większej sali umieszczono makietę bitwy pod Lutynią, wykonaną przez wrocławską firmę Kunze i Brinke. W mniejszych salach ­umieszczono kopie dokumentów, oręż i umundurowania z epoki, prezentowane na woskowych figurach żołnierzy. Urządzono także bibliotekę i czytelnię. Z okazji otwarcia muzeum Towarzystwo wydało 12 kart pocztowych z motywami bitwy. Przed 1945 rokiem diorama została wywieziona do Niemiec, obecnie znajduje się w Bawarskim Muzeum Armii na zamku w Ingolstadt.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 kwietnia 2020
Harcerze w czasie epidemii
Pomimo obowiązujących ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy ZHP nadal prowadzą swoją działalność. Tym razem na odległość, w formie zajęć zdalnych.
Z zuchami kontaktujemy się przez smsy do rodziców. Nasze zuchy co tydzień zdobywają inną sprawność i chętnie dzielą się swoimi osiągnięciami. Są już mistrzami origami, mistrzami gier planszowych, plastykami, porządnickimi czy Barankami Wielkanocnymi.

Harcerze kontaktują się przez messengerową grupę i także zdobywają kolejne sprawności dyskutując nad zdobywanymi umiejętnościami. Nauczyli się wiązać węzły, gotować wiele potraw a teraz próbują działać ekologicznie, wzięli też udział w akcji żonkil.

Natomiast harcerze starsi i wędrownicy podjęli próbę zbiórek on-line, chętnie się spotykają, rozmawiają, grają w gry i kalambury.

Czas izolacji jest dla naszej organizacji bardzo trudny, ponieważ bardzo lubimy spotykać się z naszymi zuchami i harcerzami, ale na pewno się nie poddamy i będziemy działać dalej, a czas który jest nie będzie stracony.

Ściskamy mocno wszystkich naszych podopiecznych i sympatyków, do zobaczenia w lepszej rzeczywistości.

Czuwaj!
Instruktorzy 4. Miękińskiego Szczepu Harcerskiego „Ha2o” im. Szarych Szeregów. Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online