Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Rzeka Odra
Przez obszar gminy przepływa rzeka Odra na odcinku od 269,5 do 288 km jej biegu. Rzeka jest naturalną, północną granicą gminy. Pozostałe rzeki są lewostronnymi dopływami Odry i są to: rzeka Bystrzyca, Strzegomka, Jeziorka, Czarna Struga (Nowy Rów), Brzezinka (Zdrojek) i Karczycki Potok. Pozostałe cieki wodne to w zasadzie rowy melioracyjne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 1 kwietnia 2021
Grand Prix Polski Taekwon-do
W dniach 19-21.03 w Pruszczu Gdańskim odbyło się Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. W zawodach wzięło udział 320 zawodników z 40 klubów w tym 22 osoby z Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do.
Pomimo trwającej pandemii Covid-19, ograniczeń związanych z przygotowaniem się do turnieju pięcioro zawodników z sekcji TKD w Pisarzowicach stawiło się na matach w Pruszczu Gdańskim rywalizując z zawodnikami z całej Polski na najwyższym poziomie. Krzysztof Sztukowski, Krzysztof Puterko, Natalia Dybek, Agata Janus oraz Hanna Burzańska zaliczyli bardzo dobry występ inaugurujący sezon startowy w tym roku.

Najlepsza okazała się Hanna Burzańska, która zdobyła złoty medal w kategorii walk do 55 kg pokonując w półfinale swoja koleżankę klubową Natalię Dybek. Walka była tak emocjonująca i wyrównana, że potrzebne były aż dwie dogrywki, aby wyłonić zwyciężczynię. W finale Hania pokonała aktualną Mistrzynię Polski Juniorek Młodszych w tej kategorii wagowej.

Hania do złotego krążka dołożyła jeszcze brązowy medal w kategorii układów mistrzowskich stopni I dan.
• Natalia Dybek zajęła 5 miejsce w kategorii do 55 kg
• Krzysztof Puterko i Krzysztof Sztukowski zajęli kolejno 7 i 9 miejsce w kategorii walk do 68 kg
• Agata Janus przegrała w repasażach walkę o brązowy medal.

W najbliższym miesiącu, jeżeli tylko zostaną poluzowane obostrzenia związane z panującą pandemią naszych zawodników czekają dwa turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Seniorów.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online