Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Emil May
W 1850 roku urodził się w Gosławicach Emil May, budowniczy kanału Odra-Hawela i kanału Noteć-Warta.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 18 października 2018
Gmina Miękinia liderem w powiecie

Według prognoz Ministerstwa Finansów w 2019 r. do budżetu gminy Miękinia z tytułu podatku od osób fizycznych wpłynie rekordowa kwota 22 722 302 zł.
Tym samym gmina Miękinia zajmuje pierwsze miejsce wśród gmin powiatu średzkiego, zostawiając w tyle nawet o wiele większą pod względem liczby mieszkańców gminę Środa Śląska.To efekt dynamiki rozwoju gminy Miękinia na przestrzeni kilku lat i konsekwentnie realizowanej strategii władz Gminy polegającej na inwestycjach w infrastrukturę drogową, poprawę dostępności komunikacyjnej w regionie oraz bazę sportowo-edukacyjną. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilku lat gmina Miękinia stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, a liczba mieszkańców wzrosła o ponad 10%. Świadczy o tym stale rosnąca liczba osiedli mieszkaniowych m.in. w Wilkszynie, Brzezinie, Brzezince Średzkiej i Lutyni. Na gminę Miękinia przypada również największa liczba wydanych przez Starostwo Powiatowe pozwoleń na budowę.
Biorąc pod uwagę wszystkie 5 gmin powiatu średzkiego planowane na 2019 r. dochody z tytułu podatku od osób fizycznych wyniosą łącznie 57 341 654 zł, z czego aż 76% generują gminy Miękinia i Środa Śląska.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online