Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Przy­wilej piwny
W 1661 roku, na wniosek właściciela wsi, Eliasza Michała Bachsteina, dwór cesarski w Wiedniu nadaje Lenartowicom przy­wilej piwny. Nadawał on wsi wolne prawo warzenia piwa, przygo­towywania słodu, budowy browaru i wyszynku piwa.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 1 grudnia 2017
Gmina Miękinia liderem w inwestycjach drogowych

W przyszłym roku na terenie gminy Miękinia powstaną dwie drogi, w tym jedna o strategicznym znaczeniu dla rozwoju strefy aktywności gospodarczej. To efekt pozyskanego dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Dofinansowanie otrzymały 2 ważne przedsięwzięcia drogowe w gminie Miękinia, tj. „Budowa drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła”, przygotowane przez Gminę Miękinia oraz „Przebudowa publicznych dróg powiatowych nr 2052D, 2054D relacji Brzezinka Średzka - Gosławice – Prężyce – etap 1”, przygotowane przez Gminę Miękinia wspólnie z Powiatem Średzkim. Warto dodać, że Gmina Miękinia jako jedyna spośród gmin powiatu średzkiego wychodzi zwycięsko z tegorocznej rywalizacji o środki zewnętrzne w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
- Nie ukrywamy satysfakcji z wyników konkursu, w którym rywalizacja z roku na rok jest coraz większa. Ponad połowa gmin ubiegających się o dofinansowanie odpadła z konkursu na etapie oceny formalnej. Nam udało się pomyślnie przejść zarówno weryfikację formalną i merytoryczną i jako jedyna gmina z powiatu średzkiego znaleźliśmy się na liście rankingowej. To nie tylko radość z dobrze wykonanej pracy, ale przede wszystkim możliwość realizacji przyjętej przez nas strategii rozwoju gminy w naprawdę szerokiej perspektywie – mówi Jan Marian Grzegorczyn, Wójt Gminy Miękinia.
W ramach projektu związanego z budową drogi w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła powstanie droga o długości ponad 2,8 km od projektowanego skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Źródła do włączenia z drogą gminną nr 104 885 D w miejscowości Kadłub ze skrzyżowaniem typu rondo z drogą powiatową nr 2056 D w Kadłubie. Projekt obejmuje także wykonanie oświetlenia drogowego i oznakowania. Wartość zadania oszacowano na poziomie 7,3 mln zł, a Gmina Miękinia zawnioskowała o dotację w wysokości 3 mln zł. Budowa nowej drogi zapewni właściwe skomunikowanie terenów przeznaczonych pod aktywność gospodarczą o powierzchni ponad 200 ha, co z kolei zwiększy ich atrakcyjność. W efekcie budowa drogi to nie tylko większy poziom bezpieczeństwa drogowego, ale także szansa na kolejnych inwestorów.
W drugim dofinansowanym projekcie drogowym przebudowane zostaną dwie drogi powiatowe o numerach 2052 D i 2054 D przebiegające przez miejscowości Prężyce (od włączenia do drogi wojewódzkiej nr 336 do włączenia do drogi powiatowej nr 2053 D), Gosławice i Brzezinka Średzka, gdzie zaplanowano koniec przebudowy drogi powiatowej nr 2054 D. W sumie w ramach realizacji projektu przebudowane zostaną dwa odcinki dróg powiatowych o łącznej powierzchni ponad 3,5 km. Ponadto na odcinku drogi powiatowej w Prężycach zostanie wykonane oświetlenie drogowe. Łączna wartość projektu wynosi ponad 4,5 mln zł, z czego wnioskowane dofinansowanie to kwota 2 267 485 zł.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online