Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mrozowska Górka
Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 1 grudnia 2017
Gmina Miękinia liderem w inwestycjach drogowych

W przyszłym roku na terenie gminy Miękinia powstaną dwie drogi, w tym jedna o strategicznym znaczeniu dla rozwoju strefy aktywności gospodarczej. To efekt pozyskanego dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Dofinansowanie otrzymały 2 ważne przedsięwzięcia drogowe w gminie Miękinia, tj. „Budowa drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła”, przygotowane przez Gminę Miękinia oraz „Przebudowa publicznych dróg powiatowych nr 2052D, 2054D relacji Brzezinka Średzka - Gosławice – Prężyce – etap 1”, przygotowane przez Gminę Miękinia wspólnie z Powiatem Średzkim. Warto dodać, że Gmina Miękinia jako jedyna spośród gmin powiatu średzkiego wychodzi zwycięsko z tegorocznej rywalizacji o środki zewnętrzne w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
- Nie ukrywamy satysfakcji z wyników konkursu, w którym rywalizacja z roku na rok jest coraz większa. Ponad połowa gmin ubiegających się o dofinansowanie odpadła z konkursu na etapie oceny formalnej. Nam udało się pomyślnie przejść zarówno weryfikację formalną i merytoryczną i jako jedyna gmina z powiatu średzkiego znaleźliśmy się na liście rankingowej. To nie tylko radość z dobrze wykonanej pracy, ale przede wszystkim możliwość realizacji przyjętej przez nas strategii rozwoju gminy w naprawdę szerokiej perspektywie – mówi Jan Marian Grzegorczyn, Wójt Gminy Miękinia.
W ramach projektu związanego z budową drogi w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła powstanie droga o długości ponad 2,8 km od projektowanego skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Źródła do włączenia z drogą gminną nr 104 885 D w miejscowości Kadłub ze skrzyżowaniem typu rondo z drogą powiatową nr 2056 D w Kadłubie. Projekt obejmuje także wykonanie oświetlenia drogowego i oznakowania. Wartość zadania oszacowano na poziomie 7,3 mln zł, a Gmina Miękinia zawnioskowała o dotację w wysokości 3 mln zł. Budowa nowej drogi zapewni właściwe skomunikowanie terenów przeznaczonych pod aktywność gospodarczą o powierzchni ponad 200 ha, co z kolei zwiększy ich atrakcyjność. W efekcie budowa drogi to nie tylko większy poziom bezpieczeństwa drogowego, ale także szansa na kolejnych inwestorów.
W drugim dofinansowanym projekcie drogowym przebudowane zostaną dwie drogi powiatowe o numerach 2052 D i 2054 D przebiegające przez miejscowości Prężyce (od włączenia do drogi wojewódzkiej nr 336 do włączenia do drogi powiatowej nr 2053 D), Gosławice i Brzezinka Średzka, gdzie zaplanowano koniec przebudowy drogi powiatowej nr 2054 D. W sumie w ramach realizacji projektu przebudowane zostaną dwa odcinki dróg powiatowych o łącznej powierzchni ponad 3,5 km. Ponadto na odcinku drogi powiatowej w Prężycach zostanie wykonane oświetlenie drogowe. Łączna wartość projektu wynosi ponad 4,5 mln zł, z czego wnioskowane dofinansowanie to kwota 2 267 485 zł.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online