Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mrozowska Górka
Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 sierpnia 2017
Gmina Miękinia liderem w Krainie Łęgów Odrzańskich

Nowe place zabaw w ośmiu nadodrzańskich miejscowościach gminy Miękinia i pierwsze miejsce na liście rankingowej z najwyższą liczbą punktów...
Nowe place zabaw w ośmiu nadodrzańskich miejscowościach gminy Miękinia i pierwsze miejsce na liście rankingowej z najwyższą liczbą punktów to efekt starań Gminy Miękinia o pozyskanie dofinansowania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Dzięki dotacji w wysokości prawie 200 tys. zł możliwe będzie doposażenie placów zabaw w miejscowościach położnych na Szlaku Odry lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie na terenie gminy Miękinia, tj. w Brzezinie, Czernej, Głosce, Gosławicach, Księginicach, Lenartowicach, Lubiatowie i Prężycach. Wartość projektu oszacowano na kwotę prawie 315 tys. zł, a realizacja zadania ruszy w przyszłym roku.
Miejsca rekreacji zostaną wzbogacone nie tylko o nowe urządzenia, ale także nasadzenia rodzimych tradycyjnych drzew i krzewów, w tym przede wszystkim jabłoni, charakterystycznych dla gminy Miękinia słynącej na Dolnym Śląsku z sadów i przetwórstwa owoców.
Realizacja projektu przyczyni się do poszerzenia oferty turystycznej i rekreacyjnej na Szlaku Odry, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, a powstała w ten sposób infrastruktura służyć będzie nie tylko mieszkańcom gminy, ale również turystom.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online