Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Kościół w Radakowicach
Jedyny w Radakowicach kościół ma burzliwą historię, stąd jego skromne zabytkowe wyposażenie. W czasach reformacji, pomiędzy latami 1520-1653, obiekt pełnił rolę ewangelickiego zboru, by po 1460 roku stać się ponownie katolickim kościołem. Świątynia była też świadkiem jednego z epizodów bitwy pod Lutynią, w czasie którego został ranny niemal pod samym ołta­rzem i kilka dni później zmarł, pruski generał von Rohr.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 sierpnia 2017
Gmina Miękinia liderem w Krainie Łęgów Odrzańskich

Nowe place zabaw w ośmiu nadodrzańskich miejscowościach gminy Miękinia i pierwsze miejsce na liście rankingowej z najwyższą liczbą punktów...
Nowe place zabaw w ośmiu nadodrzańskich miejscowościach gminy Miękinia i pierwsze miejsce na liście rankingowej z najwyższą liczbą punktów to efekt starań Gminy Miękinia o pozyskanie dofinansowania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Dzięki dotacji w wysokości prawie 200 tys. zł możliwe będzie doposażenie placów zabaw w miejscowościach położnych na Szlaku Odry lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie na terenie gminy Miękinia, tj. w Brzezinie, Czernej, Głosce, Gosławicach, Księginicach, Lenartowicach, Lubiatowie i Prężycach. Wartość projektu oszacowano na kwotę prawie 315 tys. zł, a realizacja zadania ruszy w przyszłym roku.
Miejsca rekreacji zostaną wzbogacone nie tylko o nowe urządzenia, ale także nasadzenia rodzimych tradycyjnych drzew i krzewów, w tym przede wszystkim jabłoni, charakterystycznych dla gminy Miękinia słynącej na Dolnym Śląsku z sadów i przetwórstwa owoców.
Realizacja projektu przyczyni się do poszerzenia oferty turystycznej i rekreacyjnej na Szlaku Odry, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, a powstała w ten sposób infrastruktura służyć będzie nie tylko mieszkańcom gminy, ale również turystom.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online