Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 maja 2018
Gmina Miękinia liczy już 15 tys. mieszkańców
W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba mieszkańców gminy Miękinia, głównie za sprawą dynamicznie rozwijających się nowych osiedli mieszkaniowych, szczególnie w Lutyni i Wilkszynie. 30 maja br. powitaliśmy 15-tysięcznego mieszkańca gminy, a ściślej mieszkankę - 3-letnią Lenę.
Na Lenkę czekała niespodzianka - pamiątkowa statuetka i aparat fotograficzny, wręczone uroczyście przez Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna, Przewodniczącego Rady Gminy Adama Zaniewskiego i Skarbnika Gminy Czesława Osieckiego.
Małej Lenie i jej rodzicom życzymy wielu szczęśliwych chwil w gminie Miękinia.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online