Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 maja 2018
Gmina Miękinia liczy już 15 tys. mieszkańców
W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba mieszkańców gminy Miękinia, głównie za sprawą dynamicznie rozwijających się nowych osiedli mieszkaniowych, szczególnie w Lutyni i Wilkszynie. 30 maja br. powitaliśmy 15-tysięcznego mieszkańca gminy, a ściślej mieszkankę - 3-letnią Lenę.
Na Lenkę czekała niespodzianka - pamiątkowa statuetka i aparat fotograficzny, wręczone uroczyście przez Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna, Przewodniczącego Rady Gminy Adama Zaniewskiego i Skarbnika Gminy Czesława Osieckiego.
Małej Lenie i jej rodzicom życzymy wielu szczęśliwych chwil w gminie Miękinia.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online