Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przedwojenny podział administracyjny
Przedwojenny podział administracyjny był zupełnie inny i każda miejscowość stanowiła odrębną gminę. W nowym podziale powiatu powstało 7 gmin, z których Mrozów, Lutynia i Przedmoście obejmowały obszar współczesnej gminy Miękinia. W 1955 r. w wyniku likwidacji siedziby gminy w Przedmościu oraz podziału jej obszaru na dwie jednostki administracyjne powstała gmina Miękinia. W roku 1959 dołączono do niej gminę Księginice, w 1963 r. gminę Mrozów i w 1973 r. okrojoną gminę Lutynia tworząc w ten sposób dzisiejsze jej granice.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 maja 2018
Gmina Miękinia liczy już 15 tys. mieszkańców
W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba mieszkańców gminy Miękinia, głównie za sprawą dynamicznie rozwijających się nowych osiedli mieszkaniowych, szczególnie w Lutyni i Wilkszynie. 30 maja br. powitaliśmy 15-tysięcznego mieszkańca gminy, a ściślej mieszkankę - 3-letnią Lenę.
Na Lenkę czekała niespodzianka - pamiątkowa statuetka i aparat fotograficzny, wręczone uroczyście przez Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna, Przewodniczącego Rady Gminy Adama Zaniewskiego i Skarbnika Gminy Czesława Osieckiego.
Małej Lenie i jej rodzicom życzymy wielu szczęśliwych chwil w gminie Miękinia.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online