Aktualności - Gmina Miękinia liderem - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Gmina Miękinia liderem w powiecie

18 października 2018
Według prognoz Ministerstwa Finansów w 2019 r. do budżetu gminy Miękinia z tytułu podatku od osób fizycznych wpłynie rekordowa kwota 22 722 302 zł.
Tym samym gmina Miękinia zajmuje pierwsze miejsce wśród gmin powiatu średzkiego, zostawiając w tyle nawet o wiele większą pod względem liczby mieszkańców gminę Środa Śląska.To efekt dynamiki rozwoju gminy Miękinia na przestrzeni kilku lat i konsekwentnie realizowanej strategii władz Gminy polegającej na inwestycjach w infrastrukturę drogową, poprawę dostępności komunikacyjnej w regionie oraz bazę sportowo-edukacyjną. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilku lat gmina Miękinia stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, a liczba mieszkańców wzrosła o ponad 10%. Świadczy o tym stale rosnąca liczba osiedli mieszkaniowych m.in. w Wilkszynie, Brzezinie, Brzezince Średzkiej i Lutyni. Na gminę Miękinia przypada również największa liczba wydanych przez Starostwo Powiatowe pozwoleń na budowę.
Biorąc pod uwagę wszystkie 5 gmin powiatu średzkiego planowane na 2019 r. dochody z tytułu podatku od osób fizycznych wyniosą łącznie 57 341 654 zł, z czego aż 76% generują gminy Miękinia i Środa Śląska.

Liczba odwiedzin: 2646

Stopka

Płatności online
Zamknij