Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 sierpnia 2017
11 sierpnia w Miękini obchodzono powiatowe Święto Policji.
więcej


Data dodania: 10 sierpnia 2017
Ruszyły prace związane z doposażeniem placów zabaw na terenie gminy Miękinia w urządzenia zabawowe i gotowe konstrukcje małej architektury.
więcej


Data dodania: 9 sierpnia 2017
Rozpoczęto prace związane z termomodernizacją świetlic wiejskich na terenie gminy Miękinia. Termomodernizacja prowadzona jest w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Miękinia” dofinansowanego środkami UE.
więcej


Data dodania: 8 sierpnia 2017
W sobotę 5 sierpnia zaginęła w okolicach Gosławic - Brzezinki Średzkiej suczka rasy sznaucer miniaturka.
więcej


Data dodania: 2 sierpnia 2017
2 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Jan Marian Grzegorczyn Wójt Gminy Miękinia i Czesław Osiecki Skarbnik Gminy uroczyście podpisali umowę o dofinansowanie projektu w ramach tegorocznej edycji konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”.
więcej


Data dodania: 2 sierpnia 2017
Nowe place zabaw w ośmiu nadodrzańskich miejscowościach gminy Miękinia i pierwsze miejsce na liście rankingowej z najwyższą liczbą punktów...
więcej


Data dodania: 2 sierpnia 2017
Wakacje w pełni, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutyni nie tracili ani chwili i w poprzednim tygodniu wyruszyli na drugi turnus półkolonii.
więcej


Data dodania: 31 lipca 2017
Prawie 170 tys. zł Gmina Miękinia otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu „Szkolna Akademia Umiejętności”.
więcej


Data dodania: 31 lipca 2017
Wgląd do podatków, należności i opłat przez portal platnosci.miekinia.pl.
więcej


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 176 ›››

Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net