Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Diabelska Góra
Na południe od Miękini znajduje się Diabelska Góra (164 m n.p.m.). Góra ta wsławiła się złą sławą, ponieważ stała tu szubienicą, na której prawdopodobnie w średniowieczu tracono skazańców ze Środy Śląskiej. Ze wzgórza rozciąga się widok na Dolinę Odry i Wzgórza Trzebnickie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 lipca 2019
Finisz Szkolnej Akademii Umiejętności
83 uczniów, 1120 godz. przeprowadzonych zajęć rozwijających uzdolnienia i zajęć wyrównawczych z matematyki i języków obcych to w dużym skrócie efekt trwającego od stycznia 2018 roku projektu „Szkolna Akademia Umiejętności”.
 

Na realizację projektu Gmina Miękinia pozyskała dotację ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości 169 082,00 zł.

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych w Miękini i Pisarzowicach. W ciągu 3 semestrów uczestnicy korzystali z dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia i wspierających opanowanie podstawy programowej z matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego, mogli także skorzystać z konsultacji psychologiczno-pedagogicznych. Dzięki temu u 78 uczniów nastąpił wzrost kompetencji językowych i matematycznych, co przełożyło się m.in. na dobre wyniki z egzaminów ośmioklasistów.

W projekcie odbyły się również wycieczki edukacyjne podnoszące poziom umiejętności z języków obcych, w tym m.in. Euroweek, warsztaty w j. angielskim we wrocławskim ZOO, wyjazd na seans kinowy w języku niemieckim oraz na koncert „Wielojęzyczna Europa” odbywający się we Wrocławiu w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. W czasie ferii zimowych uczestnicy mieli okazję skorzystać z półkolonii językowych, a wiosną br. odbyły się zajęcia z native speaker`em w Szkole Języków Obcych „Cosmopolitan”.

Uczniowie z grup zaawansowanych w języku angielskim i niemieckim pracowali również nad opracowaniem przewodników, które wzięły udział w konkursie na najlepszy przewodnik po gminie w języku angielskim i niemieckim. Zwycięskie przewodniki zostały profesjonalnie złożone i wydrukowane, a laureaci i uczestnicy konkursu nagrodzeni.

Obecnie trwa rozliczanie projektu.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online