Aktualności - Finisz Szkolnej Akademi - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Finisz Szkolnej Akademii Umiejętności

2 lipca 2019
83 uczniów, 1120 godz. przeprowadzonych zajęć rozwijających uzdolnienia i zajęć wyrównawczych z matematyki i języków obcych to w dużym skrócie efekt trwającego od stycznia 2018 roku projektu „Szkolna Akademia Umiejętności”.
 

Na realizację projektu Gmina Miękinia pozyskała dotację ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości 169 082,00 zł.

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych w Miękini i Pisarzowicach. W ciągu 3 semestrów uczestnicy korzystali z dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia i wspierających opanowanie podstawy programowej z matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego, mogli także skorzystać z konsultacji psychologiczno-pedagogicznych. Dzięki temu u 78 uczniów nastąpił wzrost kompetencji językowych i matematycznych, co przełożyło się m.in. na dobre wyniki z egzaminów ośmioklasistów.

W projekcie odbyły się również wycieczki edukacyjne podnoszące poziom umiejętności z języków obcych, w tym m.in. Euroweek, warsztaty w j. angielskim we wrocławskim ZOO, wyjazd na seans kinowy w języku niemieckim oraz na koncert „Wielojęzyczna Europa” odbywający się we Wrocławiu w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. W czasie ferii zimowych uczestnicy mieli okazję skorzystać z półkolonii językowych, a wiosną br. odbyły się zajęcia z native speaker`em w Szkole Języków Obcych „Cosmopolitan”.

Uczniowie z grup zaawansowanych w języku angielskim i niemieckim pracowali również nad opracowaniem przewodników, które wzięły udział w konkursie na najlepszy przewodnik po gminie w języku angielskim i niemieckim. Zwycięskie przewodniki zostały profesjonalnie złożone i wydrukowane, a laureaci i uczestnicy konkursu nagrodzeni.

Obecnie trwa rozliczanie projektu.

Liczba odwiedzin: 1837

Stopka

Płatności online
Zamknij