Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Sasanka łąkowa
W roku 1992 w miejscowości Mrozów podczas przeprowadzanych badań terenowych związanych z inwentaryzacją chronionych gatunków fauny i flory stwierdzono występowanie sasanki łąkowej, bardzo rzadkiej chronionej rośliny występującej jedynie w trzech miejscach w Polsce.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 23 sierpnia 2017
Festiwal Lata za nami
Drugi weekend sierpnia zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Dolnego Śląska za sprawą cieszącego się coraz większą popularnością Festiwalu Lata w Miękini.
Ukłon w stronę tradycji
Tegoroczna edycja Festiwalu, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęła się od Święta Plonów, zainaugurowanego Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Miękini i obrzędem dożynkowym, w którym nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się chlebem, a przede wszystkim życzeń i podziękowań dla rolników płynących od gospodarza Dożynek Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna, jak i zaproszonych gości – parlamentarzystów, wojskowych, reprezentantów władz samorządowych. Tradycyjnie już wybierano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wśród laureatów znalazły się sołectwa: Radakowice na 1. miejscu, Czerna na 2. miejscu, Lutynia – miejsce 3. Za najpiękniejsze stoiska dożynkowe uznano: stoisko Brzezinki Średzkiej pod hasłem przewodnim „Rolnik szuka żony”, gdzie można było podpatrzeć jak np. zrobić dobry domowy makaron, stoisko Gałowa – z bogactwem suszonych kwiatów i ozdób i stoisko Miękini.

Letnia dawka dobrej muzyki
Festiwal Lata od lat kojarzony jest jednak z wielkim wydarzeniem muzycznym w regionie. W tym roku na muzycznej scenie w Miękini wystąpił zespół Video i gwiazda Festiwalu – zespół Kombi, a sporej dawki śmiechu dostarczył kabaret SMILE. Sobotnią część miękińskiego Festiwalu zakończył pokaz fajerwerków i dyskoteka z DJ AICO.

Niedziela upłynęła w rytmach disco polo. Licznie zgromadzoną publiczność do tańca zachęcał zespół After Party, Long&Junior i Power Play, a DJ Break poprowadził dyskotekę kończącą dwudniowe świętowanie. Publiczność dopisała w obu dniach Festiwalu. Wszystkim dziękujemy, że chcieliście się wspólnie bawić w Miękini. Kolejny Festiwal Lata już za rok. Do zobaczenia w Miękini.
Fot. Z. Pilch, UG Miękinia, SOK.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online