Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Legenda o samot­niku - Eremicie
Wśród starszych mieszkańców Białkowa krążyła legenda o samot­niku - Eremicie, zamieszkującym w szałasie pod lasem. Miał to być górnik, który uległ wypadkowi i okaleczeniom, które spowodowa­ły jego odsunięcie się od życia. Pojawienie się samotnika we wsi miało zwiastować nieszczęście, a osoba która pierwsza go zobaczyła, była narażona nawet na nagłą śmierć.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 23 sierpnia 2017
Festiwal Lata za nami
Drugi weekend sierpnia zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Dolnego Śląska za sprawą cieszącego się coraz większą popularnością Festiwalu Lata w Miękini.
Ukłon w stronę tradycji
Tegoroczna edycja Festiwalu, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęła się od Święta Plonów, zainaugurowanego Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Miękini i obrzędem dożynkowym, w którym nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się chlebem, a przede wszystkim życzeń i podziękowań dla rolników płynących od gospodarza Dożynek Wójta Gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna, jak i zaproszonych gości – parlamentarzystów, wojskowych, reprezentantów władz samorządowych. Tradycyjnie już wybierano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wśród laureatów znalazły się sołectwa: Radakowice na 1. miejscu, Czerna na 2. miejscu, Lutynia – miejsce 3. Za najpiękniejsze stoiska dożynkowe uznano: stoisko Brzezinki Średzkiej pod hasłem przewodnim „Rolnik szuka żony”, gdzie można było podpatrzeć jak np. zrobić dobry domowy makaron, stoisko Gałowa – z bogactwem suszonych kwiatów i ozdób i stoisko Miękini.

Letnia dawka dobrej muzyki
Festiwal Lata od lat kojarzony jest jednak z wielkim wydarzeniem muzycznym w regionie. W tym roku na muzycznej scenie w Miękini wystąpił zespół Video i gwiazda Festiwalu – zespół Kombi, a sporej dawki śmiechu dostarczył kabaret SMILE. Sobotnią część miękińskiego Festiwalu zakończył pokaz fajerwerków i dyskoteka z DJ AICO.

Niedziela upłynęła w rytmach disco polo. Licznie zgromadzoną publiczność do tańca zachęcał zespół After Party, Long&Junior i Power Play, a DJ Break poprowadził dyskotekę kończącą dwudniowe świętowanie. Publiczność dopisała w obu dniach Festiwalu. Wszystkim dziękujemy, że chcieliście się wspólnie bawić w Miękini. Kolejny Festiwal Lata już za rok. Do zobaczenia w Miękini.
Fot. Z. Pilch, UG Miękinia, SOK.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online