Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przy­wilej piwny
W 1661 roku, na wniosek właściciela wsi, Eliasza Michała Bachsteina, dwór cesarski w Wiedniu nadaje Lenartowicom przy­wilej piwny. Nadawał on wsi wolne prawo warzenia piwa, przygo­towywania słodu, budowy browaru i wyszynku piwa.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 18 sierpnia 2016
Festiwal Lata - trzy dni pełne wrażeń
Za nami jedna z największych imprez w regionie – Festiwal Lata. I po raz kolejny w Miękini padł rekord frekwencji, a każdy z przybyłych mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. W programie była moc atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Było na rockowo, dyskotekowo, popowo i biesiadnie.
Gwiazdami imprezy w pierwszym dniu byli – najzabawniejszy kabaret w Polsce czyli Neonówka, energetyczna Loka i legendarny zespół IRA, dając koncert na najwyższym poziomie.
Na naszej scenie oczywiście nie mogło zabraknąć lokalnych artystów. W dobry klimat już pierwszego dnia wprowadziły nas zespoły Senior wraz z Lutynianami, a na ludowo zagrała kapela Radośni.
W drugim dniu odbyła się gala muzyki Disco Polo, a na scenie wystąpiły: niezwykle atrakcyjne artystki z zespołu ZaNoZa, energetyczny MIG i klimatyczny Classic. Finałem był niesamowity pokaz fajerwerków.
Należy także zaznaczyć, że drugi, jakże udany dzień, otwierała nasza młodzież z Miękini, a na scenie zobaczyliśmy Prestona czyli Maćka Konopkę, Wiktorię Tomkowicz, Olę Dziepak i Łucję Łach.
Trzeci dzień przebiegł już znacznie spokojniej, ale i tak najmłodsi tłumnie przybyli na znane z telewizji Domisie. W międzyczasie dzieci i ich rodzice wzięli także udział w pokazie zumby i wspólnym wielkim gotowaniu.
Przez dwa dni trwały również dyskoteki prowadzone przez naszych DJ-ów – Breaka i Aico. I tu należy zaznaczyć, że miękińska widownia jest niestrudzona, bowiem bawiła się aż do białego rana.
Na Festiwalu Lata nie mogło również zabraknąć konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i stoisko wiejskie. I tak decyzją komisji w kategorii „Najpiękniejsze stoisko” przyznano cztery równorzędne nagrody po 400 zł. Natomiast w tym roku najpiękniejszy wieniec zrobiło sołectwo Gałów zdobywając 700 zł., drugie miejsce zajęła Lutynia otrzymując nagrodę w wysokości 500 zł., a Wróblowice zajęły trzecie miejsce otrzymując czek o wartości 300 zł. W tym roku były także dwa wyróżnienia po 200 zł. dla sołectwa Lenartowice i Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeziny.
Festiwal Lata nie mógł by się obyć bez pomocy i pracy wielu osób i firm. Szczególne podziękowania składamy Samorządowemu Zespołowi Oświaty i Zespołowi Szkół w Miękini, Zakładowi Usług Komunalnych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini.
Sponsorami imprezy byli: Gmina Miękinia, Gaz System, Empol, Osiedle Lutynia, Gotec, Ropa.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online