Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 18 sierpnia 2016
Festiwal Lata - trzy dni pełne wrażeń
Za nami jedna z największych imprez w regionie – Festiwal Lata. I po raz kolejny w Miękini padł rekord frekwencji, a każdy z przybyłych mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. W programie była moc atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Było na rockowo, dyskotekowo, popowo i biesiadnie.
Gwiazdami imprezy w pierwszym dniu byli – najzabawniejszy kabaret w Polsce czyli Neonówka, energetyczna Loka i legendarny zespół IRA, dając koncert na najwyższym poziomie.
Na naszej scenie oczywiście nie mogło zabraknąć lokalnych artystów. W dobry klimat już pierwszego dnia wprowadziły nas zespoły Senior wraz z Lutynianami, a na ludowo zagrała kapela Radośni.
W drugim dniu odbyła się gala muzyki Disco Polo, a na scenie wystąpiły: niezwykle atrakcyjne artystki z zespołu ZaNoZa, energetyczny MIG i klimatyczny Classic. Finałem był niesamowity pokaz fajerwerków.
Należy także zaznaczyć, że drugi, jakże udany dzień, otwierała nasza młodzież z Miękini, a na scenie zobaczyliśmy Prestona czyli Maćka Konopkę, Wiktorię Tomkowicz, Olę Dziepak i Łucję Łach.
Trzeci dzień przebiegł już znacznie spokojniej, ale i tak najmłodsi tłumnie przybyli na znane z telewizji Domisie. W międzyczasie dzieci i ich rodzice wzięli także udział w pokazie zumby i wspólnym wielkim gotowaniu.
Przez dwa dni trwały również dyskoteki prowadzone przez naszych DJ-ów – Breaka i Aico. I tu należy zaznaczyć, że miękińska widownia jest niestrudzona, bowiem bawiła się aż do białego rana.
Na Festiwalu Lata nie mogło również zabraknąć konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i stoisko wiejskie. I tak decyzją komisji w kategorii „Najpiękniejsze stoisko” przyznano cztery równorzędne nagrody po 400 zł. Natomiast w tym roku najpiękniejszy wieniec zrobiło sołectwo Gałów zdobywając 700 zł., drugie miejsce zajęła Lutynia otrzymując nagrodę w wysokości 500 zł., a Wróblowice zajęły trzecie miejsce otrzymując czek o wartości 300 zł. W tym roku były także dwa wyróżnienia po 200 zł. dla sołectwa Lenartowice i Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeziny.
Festiwal Lata nie mógł by się obyć bez pomocy i pracy wielu osób i firm. Szczególne podziękowania składamy Samorządowemu Zespołowi Oświaty i Zespołowi Szkół w Miękini, Zakładowi Usług Komunalnych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini.
Sponsorami imprezy byli: Gmina Miękinia, Gaz System, Empol, Osiedle Lutynia, Gotec, Ropa.Informacja dla osób niesłyszącychElektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net