Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Kościół w Radakowicach
Jedyny w Radakowicach kościół ma burzliwą historię, stąd jego skromne zabytkowe wyposażenie. W czasach reformacji, pomiędzy latami 1520-1653, obiekt pełnił rolę ewangelickiego zboru, by po 1460 roku stać się ponownie katolickim kościołem. Świątynia była też świadkiem jednego z epizodów bitwy pod Lutynią, w czasie którego został ranny niemal pod samym ołta­rzem i kilka dni później zmarł, pruski generał von Rohr.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 13 marca 2012
Droga Lutynia - Krępice

Zakończyły się prace projektowe związane z budową nowej drogi gminnej relacji Lutynia – Krępice. Przedmiotem planowanego do realizacji projektu jest budowa drogi gminnej o długości 3,41 km na odcinku Krępice – Lutynia w gminie Miękinia wraz z włączeniem do drogi krajowej nr 94, oświetleniem, odwodnieniem i budową kanalizacji teletechnicznej.
Budowana droga składa się z trzech odcinków.

Odcinek A - obejmujący trasę od włączenia z drogi powiatowej nr 1606D na wysokości zbiornika wodnego w Lutyni do włączenia do drogi krajowej nr 94.

Odcinek B - od skrzyżowania z drogą powiatową 1606D w Lutyni (ul. Wodna) do pierwszego skrzyżowania typu rondo zlokalizowanego w odcinku A. Ten fragment projektowanej drogi przeznaczony jest dla ruchu pojazdów z wyłączeniem pojazdów ciężarowych i stanowi główny ciąg komunikacyjny dla istniejącego osiedla domków jednorodzinnych i projektowanego obszaru intensywnej zabudowy mieszkaniowej.

Odcinek C stanowi pas włączeniowy projektowanej drogi gminnej do drogi krajowej nr 94. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Ponadto gmina złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku zadanie znalazło się na rezerwowej liście inwestycji wskazanych do realizacji.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online