Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Szlak Odry
Głównym szlakiem rowerowym Gminy Miękinia jest przebiegający przez jej teren SZLAK ODRY. Biegnący wzdłuż Doliny Środkowej Odry szlak o łącznej długości 313 km (wraz z tzw. pętlami lokalnymi) rozpoczyna się we Wrocławiu - Leśnicy, a kończy w Głogowie. Na obszarze Gminy Miękinia długość znakowanych szlaków rowerowych wynosi 52,6 km.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 22 czerwca 2017
Dofinansowanie na kino w Miękini
22 czerwca Wójt Gminy Jan Marian Grzegorczyn podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę o dofinansowanie na przebudowę sali widowiskowej w UG Miękinia, dzięki której powstanie m.in. sala kinowa.
To już druga umowa o dofinansowanie ze środków unijnych podpisana w tym miesiącu. 14 czerwca podpisano umowę na budowę parkingów przy stacjach kolejowych w Brzezince Średzkiej, Księginicach, Miękini i Mrozowie, a teraz na przebudowę sali w Urzędzie Gminy. To efekt wielomiesięcznych starań o pozyskanie unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Unijne wsparcie dla projektu „Adaptacja obiektu zabytkowego do pełnienia funkcji kulturalnych poprzez rozbudowę i przebudowę części obiektu na salę widowiskowo-kinową w Miękini” wynosi 1 161 732, 62 zł. Obecnie Gmina Miękinia ponownie ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Po jego wyłonieniu prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku.
Wśród celów szczegółowych projektu wymienić należy podniesienie jakości i rozszerzenie katalogu usług kulturalnych w gminie/w Aglomeracji Wrocławskiej, zachowanie i zwiększenie dostępności zasobów kulturowych regionu poprzez udostępnienie zasobu materialnego dziedzictwa kulturowego regionu mieszkańcom, udostępnienie nowych powierzchni do prowadzenia działalności kulturalnej, umożliwienie mieszkańcom regionu udziału w nowych formach uczestnictwa w kulturze poprzez udział w seansach filmowych, przedstawieniach teatralnych i wydarzeniach muzycznych, wzmocnienie potencjału kulturowego gminy/Aglomeracji Wrocławskiej.
Ww. cele zostaną osiągnięte poprzez uruchomienie w zabytkowym obiekcie w sali widowiskowo–kinowej na 172 miejsca, co umożliwi mieszkańcom gminy Miękinia/Aglomeracji Wrocławskiej korzystanie z rozszerzonego o nowe formy (seanse filmowe, przedstawienia teatralne, wydarzenia muzyczne) katalogu usług kulturalnych.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online