Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 kwietnia 2018
Dodatkowe zajęcia językowe i matematyczne ze środków unijnych

Trwa realizacja projektu „Szkolna Akademia Umiejętności”, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych w Miękini i Pisarzowicach korzystają z dodatkowych zajęć z języków obcych i matematyki. Łącznie wsparciem objętych jest 80 uczniów w obu szkołach.
Na potrzeby dodatkowych zajęć wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia zakupiono już niezbędne pomoce dydaktyczne i sprzęt TIK.
W ramach projektu, oprócz dodatkowych zajęć dydaktycznych, zaplanowano również organizację wycieczek edukacyjnych, a także wiele form zajęć rozwijających uzdolnienia z języka angielskiego i niemieckiego, w tym m.in. opracowanie przewodnika po gminie w języku obcym. Ponadto uczniowie uczestniczący w projekcie będą objęci pomocą pedagogiczno-psychologiczną w formie konsultacji.
Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 10.2. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online