Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 23 kwietnia 2021
Budowa oświetlenia w toku

Trwa realizacja zaplanowanej na ten rok rozbudowy oświetlenia na terenie gminy Miękinia.
Obecnie prace koncentrują się we Wróblowicach (ul. Sosnowa, Osiedlowa), w Kokorzycach (ul. Akacjowa, Ogrodowa, Zamkowa) oraz Głosce (ul. Kwiatowa i Królewiecka), gdzie zaawansowanie robót sięga 80%. W tych lokalizacjach zakopano już kable, postawiono słupy oświetleniowe, wkrótce zamontowane zostaną oprawy oświetleniowe. Jednocześnie rozpoczęły się prace w Księginicach przy ul. Odrzańskiej.

W tym roku oświetlenie powstanie jeszcze w Kokorzycach przy ul. Kasztanowej, Źródłach (ul. Wiśniowa, Widokowa i Leśna), Księginicach (ul. Akacjowa, Bzowa, Wrzosowa, Różana, Czereśniowa i Piaskowa), Lutyni (ul. Słoneczna – część i ul. Wieżowa), Lubiatowie, Pisarzowicach (ul. Wrocławska) i Wilkszynie (ul. Główna).

Do realizacji inwestycji wyłoniono dwóch wykonawców - El-partner sp. z o.o. ze Świdnicy (wykona oświetlenie w Lubiatowie, Pisarzowicach i Wilkszynie) oraz ITINET s.c. z Zielonej Góry w pozostałych lokalizacjach. Łączna wartość podpisanych kontraktów opiewa na kwotę 920 278 zł. Rozbudowa oświetlenia powinna zakończyć się w sierpniu br.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online