Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Projekty dofinansowane ze środków krajowych
Jesteś tutaj:  ›› Inwestycje ›› Projekty dofinansowane ze środków krajowych
Data rozpoczęcia: 1 stycznia 2021
Koszt całkowity: 4 628 871,57
Program: Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+"
Montaż finansowy:
Dofinansowanie na utworzenie miejsc żłobkowych: 2 130 470,77 zł (46,31%) Dofinansowanie na funkcjonowanie żłobka: 23 040,00 zł (80%) Budowa części żłobkowej i przedszkolnej w budynku demonstracyjnym (lata 2020-2021) została dofinansowana ze środków EFRR w ramach RPO WD w wysokości: 5 149 744,74 zł
Opis:Inwestycja obejmuje budowę żłobka w Miękini, mieszczącego się w budynku demonstracyjnym użyteczności publicznej, w którym znajdować się będzie 1 sala przedszkolna i 3 sale żłobkowe. W budynku mieścić się będą sanitariaty, szatnie, sala wielofunkcyjna, stołówka, pomieszczenia administracyjne, zaplecze kuchenne i magazynowe. Na zewnątrz utworzony zostanie plac zabaw.

W ramach inwestycji wykonane zostaną następujące prace:

1. Roboty ogólnobudowlane, w tym przede wszystkim pozostała część robót ziemnych, prac fundamentowych, prac stanu surowego, pokrycia dachowego, stolarka okienna i drzwiowa, prace stanu wykończeniowego, elewacja.
2. Roboty sanitarne, w tym instalacje CO, wodociągowa, sanitarna, wentylacja, instalacje terenowe, przyłącza.
3. Roboty elektryczne, w tym instalacje oświetlenia, odgromowa, wyrównawcza, słaboprądowa, badania i pomiary, instalacje zew.
4. Zagospodarowanie terenu, w tym zjazd, drogi, parkingi, ciągi piesze, place zabaw, zieleń.
5. Fotowoltaika
6. Odbiory służb
7. Wyposażenie – meble, zabawki.

W ramach inwestycji utworzone zostaną 72 miejsca żłobkowe. Ze środków programu "MALUCH+" dofinansowane zostanie również funkcjonowanie placówki w okresie wrzesień-grudzień 2021 r.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online