Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 29 marca 2012
Biologiczna oczyszczalnia ścieków

W Pisarzowicach przy kompleksie szkolno - przedszkolnym zakończyły się pracę związane z wybudowaniem i uruchomieniem biologicznej oczyszczalni ścieków.
Na przedmiotową inwestycję „Budowę przedszkola publicznego w Pisarzowicach wraz z budową biologicznej oczyszczalni ścieków” Gmina Miękinia otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (www.wfosigw.wroclaw.pl) w wysokości 20% kosztów ogólnych zadania tj. dotację w wysokości 31 800,00 zł oraz pożyczkę w tej samej wysokości. Budowa biologicznej oczyszczalni ścieków w Pisarzowicach przy szkole podstawowej i przedszkolu ma na celu zapewnienie odbioru i oczyszczania ścieków ze rzutem oczyszczonego ścieku do rowu. Oczyszczalnia została zaprojektowana z obrotowym złożem biologicznym BioDisc model BK. Oczyszczalnia zawiera cztery, odseparowane strefy oczyszczania w jednym zbiorniku wykonanym z GRP- żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym, w tym: osadnik wstępny, dwie strefy biologiczne z obrotowym złożem oraz osadnik wtórny. Koszt całkowity zadania wynosił 159 345,27 zł.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online