Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 20 września 2017
Gmina Miękinia zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Miękinia w 2017 r.”, współfinansowanego ze środków NFOŚ w Warszawie i WFOŚ we Wrocławiu.
więcej


Data dodania: 15 września 2017
Wczoraj 14 września zaginęła w okolicach ul. Willowej w Brzezinie trzykolorowa Cocker Spanielka Tina.
więcej


Data dodania: 15 września 2017
Gmina Miękinia od wielu lat systematycznie dba o budynki użyteczności publicznej położone na jej terenie. Przejawia się to nie tylko w przeznaczaniu środków finansowych na ich bieżące utrzymanie, ale przede wszystkim w realizacji nowych przedsięwzięć inwestycyjnych.
więcej


Data dodania: 14 września 2017
Powstające w ramach kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni przedszkole i żłobek, współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 zostaną wkrótce wyposażone w niezbędne do funkcjonowania placówek meble, sprzęt i zabawki. To efekt rozstrzygniętego postępowania przetargowego i podpisanych umów z czterema dostawcami na łączną kwotę ponad 313 tys. zł.
więcej


Data dodania: 11 września 2017
Gmina Miękinia przygotowuje się do realizacji kolejnej dużej inwestycji edukacyjnej. 7 września ogłoszone zostało postępowanie przetargowe na budowę obiektu. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa szkoły.
więcej


Data dodania: 11 września 2017
Wgląd do podatków, należności i opłat przez portal platnosci.miekinia.pl.
więcej


Data dodania: 7 września 2017
Mimo nadchodzącej jesieni Gmina Miękinia nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Jeszcze do końca roku planowane jest przeprowadzenie kilku ważnych dla mieszkańców inwestycji, w tym w szczególności drogowych.
więcej


Data dodania: 7 września 2017
Wraz z początkiem roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Miękini rusza kolejna edycja programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” realizowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Dolnoślązak Umie Pływać 2017″ oraz budżetu Gminy Miękinia.
więcej


Data dodania: 6 września 2017
Zakończyły się prace związane z doposażeniem placów zabaw w 10 miejscowościach. To jeden z większych etapów inwestycji dotyczących odnowy miejsc rekreacji realizowanych przez Gminę Miękinia.
więcej


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 178 ›››

Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online