Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 18 maja 2022
18 maja br. w siedzibie Urzędu Gminy w Miękini podpisana została umowa na wykonanie odcinka sieci wodociągowej w Źródłach.
więcej


Data dodania: 17 maja 2022
Zachęcamy do głosowania na gminne obiekty w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Na głosy mieszkańców do 20 maja czekają świetlica w Wilkszynie oraz żłobek i przedszkole w Miękini.
więcej


Data dodania: 13 maja 2022
Gminie Miękinia przyznano 163 300 zł z Budżetu Województwa Dolnośląskiego na przebudowę ul. Szkolnej w Wilkszynie, stanowiącej dojazd do gruntów rolnych.
więcej


Data dodania: 13 maja 2022
W związku z coraz wyższymi temperaturami i niedostatkami opadów w ostatnim czasie zauważalne jest wyraźne zwiększenie zapotrzebowania i poboru wody.
więcej


Data dodania: 11 maja 2022
W sobotę 28 maja zapraszamy do Miękini. Przy Samorządowym Ośrodku Kultury na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.
więcej


Data dodania: 10 maja 2022
Rozpoczęły się prace przy budowie nowego miejsca rekreacji w gminie Miękinia. W Wilkszynie powstaje nowoczesny plac zabaw.
więcej


Data dodania: 6 maja 2022
Uwaga mieszkańcy wsi Lenartowice i Prężyce, w tych okolicach pojawia się ten piesek.
więcej


Data dodania: 4 maja 2022
W Wilkszynie przy ul. Sportowej w ciągu kilku najbliższych tygodni powstanie nowoczesny plac zabaw.
więcej


Data dodania: 4 maja 2022
4 maja obchodzimy Święto Strażaka. Z tej okazji, wszystkim strażakom przekazujemy moc serdecznych życzeń.
więcej


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 83 ›››

Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online