Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 21 września 2017
Zapowiadane od wielu miesięcy odnowienie miejsc rekreacji w Wojnowicach i Brzezince Średzkiej stało się faktem. Place zabaw w nowej odsłonie oddano do użytku 20 września.
więcej


Data dodania: 20 września 2017
Gmina Miękinia zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Miękinia w 2017 r.”, współfinansowanego ze środków NFOŚ w Warszawie i WFOŚ we Wrocławiu.
więcej


Data dodania: 15 września 2017
Wczoraj 14 września zaginęła w okolicach ul. Willowej w Brzezinie trzykolorowa Cocker Spanielka Tina.
więcej


Data dodania: 15 września 2017
Gmina Miękinia od wielu lat systematycznie dba o budynki użyteczności publicznej położone na jej terenie. Przejawia się to nie tylko w przeznaczaniu środków finansowych na ich bieżące utrzymanie, ale przede wszystkim w realizacji nowych przedsięwzięć inwestycyjnych.
więcej


Data dodania: 14 września 2017
Powstające w ramach kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni przedszkole i żłobek, współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 zostaną wkrótce wyposażone w niezbędne do funkcjonowania placówek meble, sprzęt i zabawki. To efekt rozstrzygniętego postępowania przetargowego i podpisanych umów z czterema dostawcami na łączną kwotę ponad 313 tys. zł.
więcej


Data dodania: 11 września 2017
Gmina Miękinia przygotowuje się do realizacji kolejnej dużej inwestycji edukacyjnej. 7 września ogłoszone zostało postępowanie przetargowe na budowę obiektu. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa szkoły.
więcej


Data dodania: 11 września 2017
Wgląd do podatków, należności i opłat przez portal platnosci.miekinia.pl.
więcej


Data dodania: 7 września 2017
Mimo nadchodzącej jesieni Gmina Miękinia nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Jeszcze do końca roku planowane jest przeprowadzenie kilku ważnych dla mieszkańców inwestycji, w tym w szczególności drogowych.
więcej


Data dodania: 7 września 2017
Wraz z początkiem roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Miękini rusza kolejna edycja programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” realizowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Dolnoślązak Umie Pływać 2017″ oraz budżetu Gminy Miękinia.
więcej


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... 178 ›››

Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online