Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Król pruski Fryderyk Wielki
W czasie wojen śląskich król pruski Fryderyk Wielki dwukrotnie zatrzymał się w Gałowie, w 1754 i w 1787 roku, gdzie obserwował manewry pruskiej armii. W grudniu 1757 roku, przed bitwą pod Lutynią, pomiędzy Gałowem a Małym Gałowem, stacjonowały wojska austriackie. Historia Gałowa związana jest z rodami von Seidlitzów i von Roederów, których herby rycerskie widnieją na elewacji pałacu i na dawnym spichlerzu. W obrębie murów otaczających kościół, wydzielono miejsce na małą nekropolię rodu Roederów, których granitowe płyty nagrobne zachowały się do dnia dzisiejszego.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 27 lipca 2018
Akademickie Mistrzostwa Świata Karate WKF

W dniach 19-22.07.2018r. w Kobe - Japonia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata Karate WKF . Znakomicie spisała się tam drużyna męska w kata drużynowym, która pod okiem trenera Macieja Jędruszka zdobyła brązowy medal dla Polski.
Drużyna startowała w składzie : Maksymilian Szczypkowski (Politechnika Wrocławska), Aleksander Adamów (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) i Jan Sieradzki (Politechnika Wrocławska).
Przypomnijmy, że trener medalistów na co dzień prowadzi zajęcia w Zespole Szkół w Miękini.
Gratulujemy sukcesuInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online