Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 27 lipca 2018
Akademickie Mistrzostwa Świata Karate WKF

W dniach 19-22.07.2018r. w Kobe - Japonia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata Karate WKF . Znakomicie spisała się tam drużyna męska w kata drużynowym, która pod okiem trenera Macieja Jędruszka zdobyła brązowy medal dla Polski.
Drużyna startowała w składzie : Maksymilian Szczypkowski (Politechnika Wrocławska), Aleksander Adamów (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) i Jan Sieradzki (Politechnika Wrocławska).
Przypomnijmy, że trener medalistów na co dzień prowadzi zajęcia w Zespole Szkół w Miękini.
Gratulujemy sukcesuInformacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online