Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Położony w centrum wsi kościół jest przykładem wiejskiego budownictwa sakralnego
Murowany, jednonawowy, z trójbocznym prezbiterium, oskarpowany, z murowaną wieżą od zachodu. Wzmiankowany w 1335 roku ma w swojej historii kilka faz budowy, czytelnych do dzisiaj. We wnętrzu zachowany późnogotycki rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z XV wieczną rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem oraz zespół całopostaciowych płyt nagrobnych z lat 1540 – 1592. Zachowały się również malowane renesansowe stalle i ławki z początku XVII w. oraz drewniana polichromowana chrzcielnica i piaskowcowe sakramentarium z tego samego okresu. Barokowy ołtarz główny i drewniane malowane tabernakulum pochodzą z końca XVII wieku. Dwa dzwony datowane są na 1497 rok.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 27 lipca 2018
Akademickie Mistrzostwa Świata Karate WKF

W dniach 19-22.07.2018r. w Kobe - Japonia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata Karate WKF . Znakomicie spisała się tam drużyna męska w kata drużynowym, która pod okiem trenera Macieja Jędruszka zdobyła brązowy medal dla Polski.
Drużyna startowała w składzie : Maksymilian Szczypkowski (Politechnika Wrocławska), Aleksander Adamów (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) i Jan Sieradzki (Politechnika Wrocławska).
Przypomnijmy, że trener medalistów na co dzień prowadzi zajęcia w Zespole Szkół w Miękini.
Gratulujemy sukcesuInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online