Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 21 marca 2019
Agata Janus Najlepszą Zawodniczką Dolnego Śląska w Taekwon-do ITF
Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Dolnego Śląska w Teakwon-do ITF, które odbyły się 16.03.2019r. drużyna Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do zaliczyła bardzo udany występ.
W kompleksie Hotelowo-Sportowym ROKITA w Brzegu Dolnym nasi zawodnicy wywalczyli aż 33 medale w dwóch kategoriach wiekowych.
W tym roku na matach Makroregionu Dolnośląskiego, Lubuskiego i Opolskiego rywalizowało 118 zawodników z 12 klubów. WSKT w kategorii juniora młodszego w klasyfikacji klubów zajął 1 miejsce, natomiast w kategorii juniora mimo braków kadrowych uplasował się na miejscu 3.
Na szczególną pochwałę zasługują wychowankowie Trenera Łukasza Sudaka z sekcji Taekwon-do w Pisarzowicach którzy znakomicie spisali się, zdobywając 7 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Agata Janus została wybrana najlepszą juniorka młodsza turnieju zdobywając trzy złote medale. Tuz za nią znalazła się Hania Burzańska zdobywając dwa złote medale, w walkach i układach.
Zawody w Brzegu Dolnym to jedna z dwóch eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Kolejny turniej zostanie rozegrany 13 kwietnia w Lutyni a organizatorem zawodów będzie Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do. Patronat nad zawodami obejmie wójt Gminy Miękini Jan Marian Grzegorczyn.