Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Muzeum bitwy lutyńskiej
Wnętrza muzeum bitwy lutyńskiej zostały urządzone tak, by ekspozycja była czytelna i pełniła funkcje dydaktyczne. W naj­większej sali umieszczono makietę bitwy pod Lutynią, wykonaną przez wrocławską firmę Kunze i Brinke. W mniejszych salach ­umieszczono kopie dokumentów, oręż i umundurowania z epoki, prezentowane na woskowych figurach żołnierzy. Urządzono także bibliotekę i czytelnię. Z okazji otwarcia muzeum Towarzystwo wydało 12 kart pocztowych z motywami bitwy. Przed 1945 rokiem diorama została wywieziona do Niemiec, obecnie znajduje się w Bawarskim Muzeum Armii na zamku w Ingolstadt.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 maja 2018
Absolutorium dla Wójta – wszyscy za

Na sesji Rady Gminy Miękinia 30 maja 14 obecnych radnych jednogłośnie opowiedziało się za udzieleniem absolutorium Wójtowi Gminy – Janowi Marianowi Grzegorczynowi.
W programie sesji Rady Gminy znalazły się również m.in. głosowania nad ustaleniem sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miękinia oraz przyznaniem dotacji celowej z budżetu gminy na dofinansowanie prac budowlanych polegających na wykonaniu remontu wnętrza kościoła parafialnego p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Kościelnej 2 w Miękini.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online