Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 lipca 2018
50-lecie KS Pogoń Miękinia
30 czerwca br. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini, Klub Sportowy Pogoń Miękinia świętował jubileusz 50-lecia istnienia.
Po przywitaniu przybyłych gości, p. Jerzy Matysiak przybliżył zgromadzonym historię i osiągnięcia klubu. Wszystkie osoby, które w wyjątkowy sposób przysłużyły się do rozwoju i sukcesów drużyny otrzymały wyróżnienie z DZPN, a w ich stronę skierowano wiele ciepłych słów. Obecny podczas uroczystości Wójt Gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn wręczył na ręce prezesa p. Ryszarda Wołowca pamiątkową statuetkę Gminy Miękinia, życząc zawodnikom, trenerom, działaczom i sympatykom wielu sukcesów sportowych oraz kolejnych jubileuszy.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, rozegrany został towarzyski mecz pomiędzy Pogonią Miękinia, a Mechanikiem Brzezina.
Nie zapomniano również o najmłodszych zawodnikach. Przygotowano dla nich dmuchańce i watę cukrową. Wszyscy bawili się z Dj Aico do późnych godzin wieczornych.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online